bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Plany Punktu Informacji Europejskiej

Sprawdź ofertę dla małych i dużych mieszkańców stolicy i sąsiednich gmin

O kilku lat działa w stolicy Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa (PIEED-Warszawa), współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Jego celem jest informowanie o UE m.in. możliwości wykorzystania środków z funduszy europejskich.
- Działania Punktu są realizowane bezpłatne i skierowane do mieszkańców gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF). Tak jak i w roku ubiegłym chciałabym serdecznie zaprosić Państwa do skorzystania z jego oferty – informuje Agata Wolpe, zastępca Dyrektora Biura Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju.

Oto zarys planów:
1. Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych poświęcony tematyce 15-lecia Polski w Unii Europejskiej (marzec/maj 2019;)
2. Konkurs dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych na hasło/mem promujący udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego (kwiecień/maj 2019);
3. Debaty oksfordzkie dla uczniów szkół średnich (październik/listopad 2019)
4. Coroczna impreza plenerowa pn. "Europa zmienia metropolię warszawską" (wrzesień 2019);
5. Lekcje europejskie dla uczniów szkół podstawowych i średnich - bezpłatne lekcje prowadzone są w siedzibie szkoły po uprzednim zgłoszeniu mailowym lub telefonicznym i ustaleniu terminu z PIEED­ Warszawa (formularz zgłoszeniowy na lekcje dostępny na stronie Punktu).
6. Lekcje europejskie w Tramwaju Promocyjnym (maj 2019) – godzinna podróż po Warszawie śladami inwestycji współfinansowanych z funduszy europejskich, podczas której w nowoczesnym choć stylizowanym na „zabytkowy" tramwaju prowadzona jest lekcja o Unii Europejskiej
7. Europejskie Wykłady Otwarte - comiesięczne, ogólnodostępne spotkania poświęcone Unii Europejskiej, których tematyka każdorazowo dostosowywana jest do aktualnej sytuacji i bieżących wydarzeń (terminy wykładów zamieszczane są każdorazowo na stronie internetowej PIEED-Warszawa;)
8. Dystrybucja  comiesięcznego elektronicznego Biuletynu  Europejskiego.
9. Warsztaty edukacyjne dla przedsiębiorców, tematyka zostanie podana w późniejszym terminie (czerwiec 2019);
10. Możliwość udziału PIEED-Warszawa w lokalnych gminnych wydarzeniach o charakterze m.in. europejskim (np. Dni Miasta/Święto Gminy, etc.)

oprac. TM
18 lutego 2019, godz. 09:38
#Miasto #Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry