bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Spotkanie z autorką "Arabskiej Sagi"

Wieczór z Tanyą Valko w Bibliotece Miasta Marki.

W Dzień Kobiet będziemy mogli przenieść się w odległe, orientalne strony. Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza na spotkanie z Tanyą Valko autorką popularnej „Arabskiej Sagi”.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

„Po raz pierwszy wyjechała do Libii w wieku 21 lat i połknęła bakcyla Orientu. Od tego czasu nie może żyć bez krajów arabskich, ich klimatu, zapachu palonej kawy i ciepłych spływających miodem ciasteczek, wołania muezzina na modlitwę i życzliwości żyjących tam ludzi” – czytamy na stronie internetowej pisarki.

Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie prawie przez 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii, Arabii Saudyjskiej i Indonezji.

„Na początku swojej drogi, jako młoda kobieta, mężatka na dorobku i matka dwójki dzieci, była zmuszona podejmować się różnej pracy i niestety odłożyła na półkę swoje pisarstwo. Podczas krótkich pobytów w Polsce miała własne firmy o różnorodnym profilu, projektowała i szyła odzież do butików, prowadziła swój hostel w Krakowie, tłumaczyła książki i dokumenty” – czytamy na stronie inetrnetowej.

Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. pozostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski.

Jest autorką bestsellerowej "Arabskiej Sagi", a w tym: Arabskiej żony, Arabskiej córki, Arabskiej krwi, Arabskiej księżniczki. Sukces tej serii skłonił autorkę do napisania "Okruchów raju i Miłości na Bali, która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Autorką do biblioteki przy ul.Lisa Kuli 3a.

Więcej o autorce TUTAJ

 

Biblioteka Publiczna M. Marki
20 lutego 2019, godz. 12:46
#Kultura #Biblioteka Publiczna

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry