bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Narodowy Dzień Życia

"Rodzina - źródło wartości, postaw, relacji’’ - pod tym hasłem kolejny raz odbędzie się konkurs zorganizowany przez SP nr 3

Narodowy Dzień Życia (NDŻ) to święto obchodzone co roku 24 marca, uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej dnia 27 sierpnia 2004 roku. Celem obchodów NDŻ jest promowanie dobrych wzorców i budowanie pozytywnego klimatu wokół rodziny poprzez podejmowanie różnych działań i inicjatyw o charakterze prorodzinnym oraz okazja do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych.

To właśnie takie wartości jak ciepło domowego ogniska czy wsparcie bliskich są dla większości z nas miarą osobistego szczęścia i spełnienia. Rodzina jest najlepszym miejscem dla tworzących ją osób. Tutaj każdy z nas zdobywa swoje pierwsze doświadczenia, rozwija swoją indywidualność, osobowość i psychikę. Rodzina to prawdziwa szkoła cnót i relacji społecznych.

W latach ubiegłych obchody odbywały się pod hasłami: „Dom pełen skarbów”, „Być ojcem - rola życia”, „Razem na zawsze”, „Jestem mamą – to moja kariera”, "Stawiam na rodzinę! „Rodzina receptą na kryzys”, „Pamiętaj dajesz przykład”, „Dziadki - Dziatkom”, „Rodzina - wspólnota - samorząd”, "Dom pełen życia”.

W ramach tegorocznej kampanii Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku ogłasza konkurs plastyczny  pod patronatem Burmistrza Miasta Marki pod hasłem „ Rodzina – źródło wartości, postaw, relacji’’.

Więcej informacji na stronie www.dzienzycia.pl oraz Facebook: Narodowy Dzień Życia. 

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku www.sp3marki.edupage.org. oraz w załączniku poniżej.

 

WPZ
5 marca 2019, godz. 10:27
#Szkoła Podstawowa Nr 3 #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry