bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Uwaga! Rowerowe przeglądy bezpieczeństwa

Koordynator Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego wspólnie z policją zrealizuje kolejny projekt edukacyjny.

Zbliża się wiosna. Wraz z temperaturą rośnie liczba rowerów, którymi dzieci poruszają się do szkoły. Czy na pewno najmłodsi mieszkańcy dobrze znają przepisy ruchu drogowego? Czy ich rowery są w odpowiednim stanie technicznym? Czy są właściwie oświetlone? Czy dzieci jeżdżą dla własnego bezpieczeństwa w kasku? Czy mają odblaskowe kamizelki? Uczniowie mareckich szkół przekonają się o tym sami. W marcu planowane są wizyty Pawła Paczka, koordynatora Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, oraz mareckiej policji w sąsiedztwie mareckich placówek edukacyjnych.

- Przeprowadzimy przegląd rowerów. Będziemy też rozdawać gadżety zwiększające bezpieczeństwo. To inwestycja w poprawę bezpieczeństwa młodych rowerzystów na drogach rowerowych i ulicy. Niestety, wielu młodym ludziom oraz ich opiekunom nadal brakuje wiedzy  – podkreśla Paweł Paczek.

Według danych policji, w 2017 r w całej Polsce rowerzyści uczestniczyli w 4,2 tys. wypadków. Do większości doszło w terenie zabudowanym. Z winy samych rowerzystów doszło do 1,5 tys. wypadków. Stosunkowo dużą liczbę takich zdarzeń (281) powodują dzieci - rowerzyści w wieku do 14 lat.

- W Markach robimy dużo, by do takich sytuacji nie doszło. Prowadzimy zajęcia w przedszkolach i szkołach, mamy mobilne miasteczko ruchu drogowego. Najwięcej do zrobienia mają jednak sami rodzice. To oni powinni świecić przykładem: jeździć zgodnie z przepisami, w kasku, dobrze oświetlonym rowerem – przypomina Paweł Paczek.

TM
6 marca 2019, godz. 09:58
#Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry