bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wieczór autorski z Tanyą Valko

Orientalny Dzień Kobiet w Bibliotece Publicznej w Markach.

Tanya Valko to wyjątkowa kobieta i pisarka, arabistka i miłośniczka kultury Bliskiego Wschodu Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Przez ponad 20 lat mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej. Kilka lat spędziła w Indonezji. Od roku przebywa w Polsce. Autorka bestselerowych powieści i poradników. Zadebiutowała powieścią pt. „Arabska żona”, która odniosła w Polsce ogromny sukces. Kolejne części serii przysporzyły autorce jeszcze większe grono zakochanych w niej czytelników. Potem przyszedł czas na zmianę i Tanya Valko przeniosła swoich bohaterów do Indonezji, tworząc dwie części azjatyckiej sagi, na którą składają się: „Okruchy raju” i „Miłość na Bali”. Autorka postanowiła jednak wrócić do arabskiego cyklu i napisała „Arabską krucjatę” i „Arabskiego męża”. „Arabski syn” jest kontynuacją całej orientalnej serii. W tym roku w kwietniu ukaże się „Arabski raj”.  Książki wydaje pod pseudonimem.

Na spotkaniu w Markach pisarka w barwny sposób, chwilami z humorem opowiedziała słuchaczom o kulturze, stylu bycia i sytuacji kobiet w krajach muzułmańskich. Jak się okazało ten mało znany Europejczykom świat, kojarzony ostatnio głównie przez pryzmat terroryzmu, ma wiele odcieni. Bywa niebezpieczny, niezrozumiały, a jednocześnie jest niezwykle pasjonujący i pociągający. Czytelnicy pytali o pogląd autorki na sytuację uchodźców w Europie. Wyjaśniła, że w Libanie jest więcej uchodźców niż mieszkańców, miasta są zniszczone, a obozy przeludnione, dlatego Europa musiała przyjąć ludność opuszczającą tereny, gdzie toczyła się wojna.  Autorka w interesujący sposób opisała także, jak powstawały jej książki, podkreślając wielokrotnie, że chociaż jej powieści są fikcją literacką, to oparte są one na faktach i umieszczone w realiach politycznych i społecznych krajów, w których akcja się toczy.

Zgromadzona publiczność była zachwycona wiedzą i erudycją pani Tanyi Valko. Długa kolejka po autograf i dedykację w książce oraz fani pani Tanyi Valko, którzy przyjechali na spotkanie z nią aż z Radomia, świadczą o dużym sukcesie oraz popularności arabskiej i azjatyckiej sagi. Osoby, które chciałyby przeczytać powieści Tanyi Valko, zapraszamy do Biblioteki Publicznej Miasta Marki.

Na koniec autorka zrobiła liczne selfie z czytelnikami, których galerię można obejrzeć w linku.

Biblioteka Publiczna M. Marki
12 marca 2019, godz. 08:20
#Biblioteka Publiczna

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry