bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Liczą się trzy punkty

Pierwszy zespół Marcovii odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem skromnie pokonał Burzę Pilawa.

Pojedynek z Burzą nie był niestety porywającym widowiskiem. Marcovia przez pełne 90 minut prowadziła grę, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Nasz zespół mógł objąć prowadzenie za sprawą Marcina Rojka. Niestety jego uderzenie w ostatnim momencie zostało zablokowane przez jednego z obrońców i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Goście nie zaprezentowali niczego nadzwyczajnego, ale ich prosta i siłowa gra sprawiała wiele kłopotów zawodnikom Marcovii. W pierwszej części spotkania gracze z Burzy oddali więcej strzałów na na bramkę, ale żaden z nich nie był w stanie zaskoczyć Łukasza Bestrego.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Marcovia wciąż prowadziła grę, ale wciąż nie mogła stworzyć sobie dogodnej okazji do objęcia prowadzenia. Goście również nie zmienili swojego pomysłu i nadal starali się oddawać strzały niemalże z każdej pozycji. Wraz z upływem czasu podopieczni Konrada Kucharczyka zaczęli jednak coraz częściej docierać pod bramkę Burzy. Bardzo blisko wpisania się na listę strzelców był Adrian Górny, któremu na drodze do szczęścia stanął słupek. W 68 minucie nic już jednak nie stanęło na przeszkodzie i Michał Ochman plasowanym uderzeniem zza pola karnego pokonał golkipera z Pilawy. Kilka minut później mecz mógł "zakończyć" Viacheslav Serhiienko. Napastnik Marcovii znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale niestety przegrał ten pojedynek i do końca meczu trzeba było być bardzo uważnym, żeby komplet punktów pozostał w Markach. W 88 minucie sędzia Paweł Rupniewski podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dariusz Piwowarek. Najbardziej doświadczony zawodnik wśród podopiecznych Konrada Kucharczyka zmarnował jednak wyśmienitą okazję na podwyższenie wyniku. Na szczęście udało się dowieźć skromne prowadzenie i gospodarze mogli odetchnąć z ulgą. Teraz przed Marcovią domowy pojedynek z Bugiem Wyszków, który rozegrany zostanie w najbliższy piątek o godz. 17:00.

Marcovia Marki - Burza Pilawa 1:0 (0:0)

Bramka: Michał Ochman 68'