Marcovia wraca na zwycięską ścieżkę

Do przerwy 0:1, ale potem już było tylko lepiej. Trzy punkty zostały przy Wspólnej.

Podopieczni Konrada Kucharczyka zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę z Bugiem Wyszków. Tym razem pokonali Promnik Łaskarzew 2:1.

W pierwszej części spotkania zawodnicy z Marek nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości. Mimo kilku dogodnych okazji licznik zdobytych bramek wciąż wskazywał "0". Z trafieniem do siatki nie mieli za to problemu gracze z Łaskarzewa, którzy po błędzie Adriana Górnego wyszli w 16 minucie na prowadzenie. Cztery minuty później mogło, a nawet powinno być 1:1. Niestety, w bardzo dogodnej sytuacji Kacper Piekarz trafił w słupek.

Podczas przerwy padło w szatni wiele "męskich" słów, które znacząco wpłynęły na postawę Marcovii w drugiej połowie. Podopieczni Konrada Kucharczyka wzięli się do pracy i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Wiele ożywienia wniósł do gry wprowadzony w przerwie Marcin Rojek. Pomocnik gospodarzy sprawiał wiele problemów defensorom Promnika. Po przeciwległej stronie wtórował mu powracający do wysokiej formy Adrian Dulat. I to właśnie drugi z wymienionych zawodników doprowadził w 75 minucie do wyrównania. W 79 minucie było już 2:1 dla Marcovii. Tym razem po bardzo dobrym podaniu Krzysztofa Dąbrowskiego do siatki trafił Przemysław Sieczko. W samej końcówce spotkania nasz zespół mógł podwyższyć prowadzenie, ale doskonałych okazji nie wykorzystali Jakub Trzciński i Bartosz Jakóbczyk. Ostatecznie komplet punktów i tak pozostał w Markach, a Konrad Kucharczyk ze spokojem będzie mógł przygotować drużynę do kolejnego ligowego starcia, w którym Marcovia zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Mazura Karczew. To spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą środę 1 maja o godz. 13:00.

Marcovia Marki - Promnik Łaskarzew 2:1 (0:1)

Bramki: Adrian Dulat 75' Przemysław Sieczko 79'

Żółte kartki: Adrian Górny, Krzysztof Dąbrowski