bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nowe przystanki, zmienione trasy

Autobusy linii "L" wjechały w boczne ulice od Piłsudskiego.

Jednym z najczęściej wysuwanych postulatów przez mieszkańców jest wprowadzenie komunikacji miejskiej w inne niż Aleja Piłsudskiego ulice. Duży krok zrobiliśmy w maju, a dokładnie 13 w poniedziałek. Chodzi o tzw. „eLki”, czyli linie uzupełniające. Wielomiesięczne starania i rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego zaowocowały modyfikacją ich tras oraz budową peronów przystankowych.

L40

Do tej pory autobus z Wołomina wjeżdżał do Marek od strony Strugi i zatrzymywał się na pętli przy Dużej. Od maja jego trasa w Markach prowadzi Aleją Piłsudskiego, Pomnikową, Grunwaldzką, Okólną, Słoneczną, ponownie Piłsudskiego, Bandurskiego aż do cmentarza, gdzie będzie mieć nową pętlę. Nowe przystanki znajdują się przy: Pomnikowej, Walewskiej, Karłowicza, Parkowej, Kolonii Makówko, Strefie Przemysłowej, Okólnej, Słonecznej, Bandurskiego (2) i cmentarzu.

ROZKŁAD JAZDY

L45

Linia, która jedzie z Dąbkowizny przez Słupno i Nadmę, prowadziła przez Marki Aleją Piłsudskiego prosto aż do M1. Autobus zmodyfikuje trasę i jedzie Pomnikową, Grunwaldzką, Okólną, Słoneczną. Ponownie wróci na Piłsudskiego i pojedzie do centrum handlowego. Nowe przystanki znajdują się przy: Pomnikowej, Walewskiej, Karłowicza, Parkowej, Kolonii Makówko, Strefie Przemysłowej, Okólnej, Słonecznej.

ROZKŁAD JAZDY

L33

Na trasie autobusu w kierunku do Legionowa pojawiły się nowe przystanki. Znajdują się one przy Bandurskiego, Chrobrego, Okólnej i Słonecznej.

ROZKŁAD JAZDY

L43 i L44

Na trasie autobusu z Zielonki do Marek (kierunek M1) pojawiły się nowe przystanki przy: Wroniej, Sokolej i Jagiełły. Zostaną uruchomione po podjęciu stosownej uchwały m.st. Warszawy w sprawie przystanków granicznych.

ROZKŁAD JAZDY

- Po wprowadzeniu pierwszej strefy biletowej to kolejny krok w rozwoju systemu komunikacji publicznej w Markach. Zdajemy sobie sprawę, że miasto się rozrasta i są potrzebne nowe rozwiązania, nad którymi już pracujemy. Wiążą się one z realizacją dużych inwestycji drogowych – tych już realizowanych jak i planowanych. Naszym komunikacyjnym partnerem będzie sprawdzona instytucja, czyli warszawski Zarząd Transportu Miejskiego – dodaje Jacek Orych, burmistrz Marek.

ZTM uruchamia autobusy linii L we współpracy z samorządami. Obsługujący je przewoźnicy emitują własne bilety, ale honorują wybrane bilety ZTM: 90-dniowe, 30-dniowe, dobowe, 3-dniowe, weekendowe, weekendowe grupowe, bilety seniora, bilety dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci oraz wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Marki są I strefie biletowej, natomiast na trasach autobusów linii: L33, L40 i L45 za miastem można podróżować na podstawie biletu metropolitalnego.

WPZ
13 maja 2019, godz. 13:34
#Miasto #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry