bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Za rok się na pewno uda

Mimo dwóch porażek nasze piłkarki ręczne wracają z tarczą. Wszak są w gronie czterech najlepszych drużyn w Polsce.

W ostatni weekend piłkarki ręczne AP Marcovia Marki uczestniczyły w FINAL FOUR Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W zawodach, odbywających się w Dopiewie (woj. wielkopolskie), zagrały również trzy inne silne ekipy: UKS Pantery Dopiewo, SPR Gdynia i UKS Roxa Lublin. W piątek zostały rozegrane półfinały. Nasze  zawodniczki grały z zespołem gospodarzy - UKS Pantery Dopiewo. Niestety, po  walce uznaliśmy wyższość przeciwnika (30:35). W sobotnim meczu o brązowy medal przegraliśmy z zespołem SPR Gdynia 29:34. Tym samym zajęliśmy pechowe czwarte miejsce w finałach Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Mistrzem kraju w tej kategorii został zespół UKS Roxa Lublin pokonując w decydującej batalii zespół z Dopiewa 35:26.

Nasze dwie zawodniczki wyróżniły się w całych rozgrywkach centralnych. Aleksandra Gralewska została wybrana do siódemki turnieju  finałowego FINAL FOUR jako najlepsza środkowa rozgrywająca. Iga Dworniczuk była najskuteczniejszą zawodniczką zdobywając 107 bramek w 11 meczach w całych rozgrywkach centralnych.

Występy naszej drużyny, tak jak w poprzednim roku, są bardzo dużym sukcesem żeńskiej piłki ręcznej w Markach. Jesteśmy czwartą drużyną w Polsce - to jest bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że większość zespołu to młodsze zawodniczki, które w przyszłym roku też powalczą w tej kategorii wiekowej.  Do trzech razy sztuka – w następnym roku będzie medal!

W Mistrzostwach Polski z pewnością złoty medal dostaliby rodzice, którzy w komplecie stawili się w Dopiewie pięknie dopingując swoje dzieci.

Wyjazd naszych zawodniczek możliwy był dzięki naszemu klubowi AP Marcovia Marki, Mareckim Inwestycjom Miejskim oraz wsparciu naszego miasta.

Paweł Rękas
15 maja 2019, godz. 10:20
#Sport

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry