bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dziękujemy za wspólne świętowanie

Dni Marek - za nami, wakacyjne atrakcje - przed nami.

Gdyby szukać lakonicznego podsumowania minionego weekendu, wystarczyłoby napisać: działo się! Koncerty, występy, warsztaty, pokazy – przez dwa dni świętowaliśmy Dni Marek. To już trzecia edycja imprezy, którą po raz pierwszy zorganizowaliśmy z okazji 50-lecia nadania praw miejskich. I jak zwykle – markowianie nie zawiedli.

W sobotę spotkaliśmy się na stadionie miejskim przy Wspólnej. Na bocznym boisku królowała strefa dla dzieci. To tu najmłodsi mieszkańcy miasta mogli wyskakać się za wszelkie czasy na dmuchańcach, to tu mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Ogromną popularnością cieszyło się ekologiczne koło fortuny. Z równie dużym zapałem dzieci przygotowywały sadzonki na stanowisku Wodociągu Mareckiego, obchodzącego 20 urodziny.  Na dorosłych czekała m.in. strefa gastronomiczna i wieczorne koncerty. Pierwszy na scenie pojawił się Czadoman, potem zespół De Marco. Do czerwoności naszą publiczność rozgrzał zespół Weekend, który nieprzerwanie podbija Polskę piosenką „Ona tańczy dla mnie”. Wykonawcy nawiązali świetny kontakt z widzami. W pewnym momencie Weekend odszedł od własnego repertuaru i z publicznością zaczął nucić kultową piosenkę „Hej, sokoły”. Zwieńczeniem sobotniego dnia na stadionie przy Wspólnej był pokaz laserowy. Tę część naszego miejskiego święta współorganizował Wodociąg Marecki a współfinansowany był ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. 

W niedzielę obchody Dni Marek przeniosły się do Parku Briggsów. Tę część uroczystość przygotowywał Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Głównym punktem programu był występ artystów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, którzy w plenerze zaprezentowali moniuszkowski „Straszny Dwór”. Podsumowaniem ich występu był bardzo ciepło przyjęty polonez, do którego zaproszono przedstawicieli naszego miasta. Nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszego pokolenia. Młodzi ludzie mogli wykazać się m.in. na niwie plastycznej. Każdy z nich mógł się poczuć przez chwilę Matejką, Renoirem czy Monetem, próbując malarskich umiejętności na postfabrycznych murach. Drzewa w Parku Briggsów zostały pięknie ozdobione m.in. przez organizacje pozarządowe, radnych i Wodociąg Marecki. Zwieńczeniem niedzielnej edycji był wieczorny występ Teatru Akt.

- Dziękuję mieszkańcom za tak liczne przybycie na Dni Marek. Dziękuję Wam, że potrafiliście świetnie się bawić. Usłyszeliśmy opinię mieszkanki innej miejscowości, która specjalnie przyjechała do Parku Briggsów: „u nas to się nic nie dzieje, a tu w Markach to potrafią”. Miłe słowa, które zachęcają do dalszych starań - podkresla Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

I rzeczywiście. Dni Marek inaugurują cykl letnich atrakcji w Markach. 29 czerwca miastem zawładną biegacze startujący w Nocnym Marku. W każdy wakacyjny czwartek zaprosimy Was na filmowe spotkania w Parku Briggsów (początek o 20.30). Ruszymy również z doroczną akcją „Na weekend zostaję z rodziną w Markach”. Po raz pierwszy odbędzie się także zlot foodtracków. Na Gastro Festiwal na trawie zaprosimy Was 27 i 28 lipca. Do zobaczenia!

TM
10 czerwca 2019, godz. 15:14
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry