bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Ostrzeżenie o upale

Informacja Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega: 11 czerwca br. od godziny 12:00 do 13 czerwca br. do godziny 20:00 prognozuje się wystąpienie upałów. Apelujemy o ostrożność i zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Temperatura maksymalna w dzień od 18°C do 32°C. Ostrzeżenie dotyczy 20 powiatów województwa mazowieckiego: ciechanowskiego, legionowskiego, makowskiego, mińskiego, mławskiego, nowodworskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, płońskiego, przasnyskiego, pułtuskiego, siedleckiego, sierpeckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, wołomińskiego, wyszkowskiego i żuromińskiego oraz miast: Ostrołęki i Siedlec.

Ostrzeżenie obowiązuje do 13 czerwca br. do godziny 20:00.


W najcieplejszych porach dnia lepiej pozostań w chłodnym lub zacienionym miejscu

Ze względu na możliwość występowania odczucia duchoty (gdzieniegdzie również w godzinach nocnych) osobom starszym, przewlekle chorym i dzieciom, w najcieplejszej porze dnia zalecany jest odpoczynek w miejscach klimatyzowanych lub zacienionych i przewiewnych. Z uwagi na zwiększony dopływ bezpośredniego promieniowania słonecznego i podwyższone wartości wskaźnika UV, zalecane jest stosowanie środków ochrony przed promieniowaniem UV (nakrycie głowy, kremy z filtrem UV, stosowanie okularów przeciwsłonecznych). W celu ograniczenia niekorzystnego wpływu wysokiej temperatury na organizm człowieka, należy rozważyć stosowanie odzieży o zmniejszonej termoizolacyjności (np. 0,30 CLO). Podczas warunków, takich jak prognozowane, należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu wody traconej z organizmu na skutek pocenia się. Przebywając na zewnątrz w czasie burz należy zachować ostrożność i pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

źródło: mazowieckie.pl, imgw.pl

WOŚ
10 czerwca 2019, godz. 13:30
#Środowisko

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry