bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Festyn wędkarski z Okazji Dnia Dziecka

Radosny i niezapomniany dzień naszych pociech

Do zawodów wędkarskich przystąpiło 78 dzieci od 6 do 15 roku życia. Na wyznaczonych stanowiskach zasiedli zawodnicy, a ich opiekunowie oraz bliscy mogli wygrzewać się na trawie i korzystać z uroków przyrody i pięknego, czerwcowego słońca. Najbardziej liczną kategorią wiekową były dzieci w wieku 10 – 15 lat, lecz nie zabrakło także najmłodszych, bo aż 25 osób wystartowało w strefie rodzinnej. W tej ostatniej można było spróbować swych sił w wędkarstwie po raz pierwszy. Dzięki temu dzieci miały szansę zapoznać się z nową dyscypliną portu jaką jest wędkarstwo i być może kontynuować swą przygodę wędkarską przez kolejne lata. Wszyscy uczestnicy festynu zostali uhonorowani medalami za uczestnictwo i nagrodami rzeczowymi, a zwycięzcom dodatkowo wręczono puchary. Prócz uczestnictwa w zawodach ponad 150 mieszkańców naszego miasta mogło skorzystać z atrakcji jakie Koło nr 14 i Miasto Marki przygotowało tego dnia. Honorowe miejsce, ku uciesze najmłodszych, zajęła dmuchana zjeżdżalnia, nieco starsi zaś oblegali strzelnicę ASG. Miasto użyczyło namioty, które uchroniły uczestników przed piekącym słońcem w strefie gastronomicznej. A tu nie zabrakło soczystej karkówki, kiełbasek czy słodkości i waty cukrowej, bez których nie sposób wyobrazić sobie Dzień Dziecka. W rytm skocznej muzyki dzieci mogły skorzystać z jazdy konnej, a także militarnego toru przeszkód. Dla mniej aktywnych ruchowo zagwarantowano leżaczki i miłą pogawędkę w gronie znajomych i przyjaciół. Przeprowadzono także konkurs z wiedzy o ekologii wód, gdzie wszyscy wypadli rewelacyjnie. Brawo Wy i Wasi nauczyciele od przyrodyJ

Dziękujemy także małym firmom i osobom indywidualnym za zaangażowanie i pracę przy przygotowaniu terenu oraz w trakcie festynu.

Podczas festynu odebraliśmy od Was pozytywne opinie, więc wyrażamy swą radość, podziękowania i chęć spotkania się w podobnej formule już za rok.

 

Wydarzenie współfinansowane z budżetu miasta Marki

Patronem medialnym była Tuba Marek

 

WPZ
10 czerwca 2019, godz. 19:37
#Miasto #Organizacje pozarządowe

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry