bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kolejny rok współpracy szkół z Marek i Wilna

Marecka młodzież gościła u naszych rodaków w Wilnie.

20-24 maja odbyło się kolejne spotkanie młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego i Liceum Ogólnokształcącego w Markach oraz uczniów klas 5-10 Gimnazjum im. Władysława Syrokomli.

Już od siedmiu lat wiosną około 20 uczniów z Marek gości w polskich rodzinach na Litwie i odwrotnie – młodzież z Wilna jest przyjmowana przez mareckie rodziny. Tym razem szkoła z Wilna wystąpiła w roli gospodarza.

Każdego roku szkoła, która staje się gospodarzem, przygotowuje atrakcyjną ofertę dla gości. Tę ofertę stanowią interesujące wycieczki oraz zajęcia edukacyjne. Tegoroczne spotkanie goście rozpoczęli od spaceru po wileńskiej Starówce. Chwilą skupienia i zadumy była wizyta na wileńskiej zabytkowej nekropolii, czyli cmentarzu na Rossie. Uczniowie zwiedzili też dawną stolicę Litwy – Kiernów. Ostatni dzień pobytu rozpoczął się od wizyty w Samorządzie miasta Wilna, po którym uczestników projektu oprowadzała radna z ramienia Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Renata Cytacka. W Miednikach młodzież miała możliwość wypróbować swą zręczność i siłę w strzelaniu z łuku i wybijaniu monet. Uwieńczeniem pobytu było zwiedzanie domu patrona wileńskiej szkoły w Borejkowszczyźnie.

Organizatorzy projektu serdecznie dziękują uczniom i ich rodzinom za opiekę nad marecką młodzieżą.

źródło: www.syrokomla.lt

Specjalne podziękowania kierujemy do nauczycieli z Gimnazjum im. W. Syrokomli w Wilnie: Łucji Minowicz, Wiesławy Gawerskiej-Żwirblis i Wiktora Łowczyka za wieloletnią współpracę i wsparcie organizacyjne naszego projektu wymiany młodzieży.

PP
11 czerwca 2019, godz. 18:23
#Edukacja #Szkoła Podstawowa Nr 1 #Zespół Szkół Nr 1

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry