bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dotacja od samorządu Mazowsza

Otrzymamy wsparcie na prace remontowe w Mareckim Ośrodku Kultury.

W czerwcu sejmik naszego województwa przyznał 6 mln zł na prace remontowe i konserwatorskie w zabytkowych obiektach. Kolejka chętnych była bardzo długa. W ciągu miesiąca zgłoszono 172 wnioski na łączną kwotę ponad 26 mln zł.

- Beneficjenci we wnioskach ponad czterokrotnie przekroczyli kwotę, którą w tym roku przeznaczyliśmy na ten cel – oblicza marszałek Adam Struzik.

–  W tym roku komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. O dotacje z budżetu rywalizowało wiele dobrych projektów. Nie mogliśmy wesprzeć wszystkich, dlatego zdecydowaliśmy o udzielaniu dotacji w mniejszych kwotach, ale jak największej liczbie podmiotów – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa.

W gronie 83 beneficjentów znalazło się też nasze miasto. Pieniądze są przeznaczone dla Mareckiego Ośrodka Kultury (MOK) im. Tadeusza Lużyńskiego.

 - Dzięki środkom z budżetu województwa wykonamy izolację fundamentów zabytkowego budynku dawnej szkoły elementarnej wybudowanego w drugiej połowie XIX wieku. Zatrzyma to dalszą degradację ceglanej elewacji, która wchłania wilgoć z gleby – precyzuje Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta.

Wsparcie województwa dla MOK to kwota 30 tys. zł.

Mazovia.pl/TM
3 lipca 2019, godz. 15:40
#Inwestycje #Miasto #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje #Marecki Ośrodek Kultury

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry