bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

75. Rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia punktualnie o godz. 17:00 oddaliśmy hołd Powstańcom Warszawskim.

W całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. O 17:00 - w godzinie "W" cała Polska oddała hołd tym, którzy w 1944 roku stanęli do walki z niemieckim okupantem. To dla nich w całej Polsce zawyły syreny. Uruchomieniem syren alarmowych, odpaleniem rac oraz odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęły się także mareckie uroczystości.

Następnie prezes senior Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach druh Antoni Widomski przybliżył informacje na temat działań powstańczych, jakie toczyły się w rejonie Marek z udziałem żołnierzy Armii Krajowej II Rejonu "Celków". Po krótkiej przemowie zebrane delegacje przy dźwiękach werbli złożyły kwiaty pod pomnikiem.

 „Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać.” – te słowa witają wszystkich gości Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie przez przypadek wspominał słowa Jana Stanisława Jankowskiego, Delegata Rządu na Kraj w swoim wystąpieniu zastępca burmistrza Dariusz Pietrucha. Podkreślił w swoim przemówieniu wolę walki o wolność, którą należy pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Na zakończenie uroczystości zapalono znicze. Dziękujemy licznie przybyłym mieszkańcom za udział w uroczystościach. 

WPZ
2 sierpnia 2019, godz. 15:13
#Miasto

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry