Derbowe zwycięstwo

Marcovia pokonała Wicher Kobyłka 2:0. Wygrana mogła, a nawet powinna być wyższa. Za tydzień Marcovię czeka prawdziwy test.

Obie drużyny podchodziły do derbowej rywalizacji w zupełnie odmiennych nastrojach. Marcovia podbudowana gładkim zwycięstwem nad rezerwami Victorii Sulejówek, a Wicher Kobyłka zdołowany po wysokiej porażce z Escolą Varsovia. Mimo że derby zazwyczaj rządzą się swoimi prawami, zdecydowanym faworytem meczu była drużyna trenera Konrada Kucharczyka.

Gospodarze od samego początku grali wysokim pressingiem. Taktyka obrana przez Aleksandra Cieślaka była dosyć skuteczna, gdyż nasz zespół przyzwyczajony jest do konstruowania akcji od własnej bramki. Mimo drobnych problemów Marcovia przewyższała rywali doświadczeniem, czego efektem była zdobyta bramka w 17 minucie. Na listę strzelców po doskonałym dośrodkowaniu Dawida Dudy wpisał się niezawodny Bartłomiej Gołasiewicz. Ten sam zawodnik mógł w pierwszej części spotkania skompletować hat-tricka, ale dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się golkiper Wichru. Tuż przed przerwą Marcovia powinna podwyższyć prowadzenie. 100-procentowej sytuacji nie wykorzystał jednak Michał Ochman, który zamiast do bramki posłał piłkę obok słupka.

W drugiej części spotkania w nasze szeregi wdawał się momentami niepotrzebny chaos. Mimo wszystko nasi zawodnicy wciąż stwarzali wiele okazji. W 53 minucie błąd defensywy Wichru z zimną krwią wykorzystał Bartłomiej Gołasiewicz i było 2:0 dla Marcovii. Chwilę później powinna paść trzecia bramka, ale tym razem "Gołaś" przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gospodarze w drugiej odsłonie mieli dwie warte odnotowania okazje - strzał z rzutu wolnego i uderzenie z kilku metrów, które minęło bramkę Łukasza Bestrego. Z naszej strony dobre sytuacje zmarnowali kolejno Dominik Kendelewicz, Kacper Piekarz, Paweł Żmuda i w ostatniej akcji meczu Dawid Duda.

Podopieczni Konrada Kucharczyka odnieśli zasłużone zwycięstwo i zainkasowali kolejny komplet punktów. Cieszy fakt, że było to czwarte spotkanie, w którym nasz bramkarz zachował czyste konto. W sobotę czeka nas jednak pierwszy, prawdziwy test. Na Wspólną 12 zawita bowiem drugi w tabeli Bug Wyszków. Nasi przeciwnicy podobnie jak my mają duże aspiracje i również chcą w przyszłym sezonie znaleźć się w 4 lidze.

Wicher Kobyłka - Marcovia Marki 0:2 (0:1)

Bramki: Bartłomiej Gołasiewicz 17' 53'

Żółte kartki: Michał Ochman, Dawid Duda, Bartłomiej Gołasiewicz