bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Szalona niedziela

Było radośnie i wesoło, a pogoda dopisała. Wielu parafian (i nie tylko) bawiło się podczas Dnia Rodziny przy Ząbkowskiej.

Dziewiąty Dzień Rodziny przy parafii NMP Matki Kościoła za nami! To była za gorąca i szalona niedziela! Rozpoczęła się ona tradycyjnie  Mszą św. o 11:00. Zaraz po nabożeństwie ksiądz proboszcz Dariusz Gugała (wraz organizatorami i Pawłem Pniewskim, przewodniczącym Rady Miasta) powitał gości. Na scenie można było podziwiać nasze mareckie dzieciaki i młodzież z  UKS Sanchin, FICAG Capoeira oraz Akademii Pani Szafki. Między występami mieszkańcy brali udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Zagadnienia konkursowe dotyczyły wiedzy o Markach, naszej parafii oraz wiedzy o prewencji uzależnień z elementami profilaktyki w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę” oraz wiedzy o Wodociągu Mareckim. Goście okazali się być dobrze przygotowani i każdy uczestnik scenicznych zabaw wyszedł ze wspaniałymi podarkami, uzyskanymi od naszych darczyńców. Można było usłyszeć też mareckie słowiki: Dominikę Zachłowską i Przemysława Dominiaka oraz zespół muzyczny Fundacji Otwarte Serce, który po raz pierwszy występował na pikniku w nowym składzie.

W czasie występów można było odwiedzić przygotowane stoiska dla małych i dużych. Najmłodsi mogli pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach. Żelaznym punktem programu było malowanie buziek. Dla odważniejszych, a także sprytnie myślących czekała symultana przygotowana przez mistrzów z UKS Struga. Amatorzy rowerów mogli podszlifować swoje umiejętności przy stanowisku Klubu Rowerowego Trybik. Naukę resuscytacji prowadzili strażnicy miejscy z Warszawy. Parafianie przygotowali także fantownię, w której każdy los wygrywał. Były też grill oraz kawiarenka ze specjałami mareckiej kuchni.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc przy bezpośrednich przygotowaniach do imprezy, a także po jej zakończeniu. Macie nie tylko silne ręce, ale przede wszystkim dobre serca! Dziękujemy burmistrzowi Jackowi Orychowi za objęcie naszej imprezy patronatem. Wielkie ukłony ślemy w stronę Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach oraz Zakładu Usług Komunalnych. Dzięki ogromnej pracy ekipy z ZUK-u mieliśmy przygotowany m.in. teren do imprezy oraz scenę. Podziękowania kierujemy też do darczyńców i sponsorów. Bez Was tej imprezy by nie było! Ogromne podziękowania ślemy także w stronę OSP Marki, stołecznej Straży Miejskiej i Policji. Z Wami mogliśmy czuć się bezpieczni!

Tegoroczna impreza odbyła się po raz pierwszy we wrześniu. Kolejną zaplanowaliśmy na czerwiec 2020 r. Już dzisiaj zapraszamy! Do zobaczenia!

Maria Krzyżanowska
18 września 2019, godz. 11:09
#Organizacje pozarządowe #Miasto

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry