bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

W pierwszej setce

Marki awansowały w rankingu wykorzystania środków europejskich na inwestycje transportowe.

Latem i jesienią periodyk samorządowy „Wspólnota” publikuje rankingi samorządowe. Niedawno informowaliśmy, że nasze miasto znalazło się na 109 miejscu w zestawieniu inwestycji   (dwa lata temu byliśmy w czwartej setce). Tym razem „Wspólnota” ogłosiła ranking wykorzystania środków europejskich na inwestycje transportowe. Dotyczy on okresu 2014 – 2018. W tym wypadku dokonaliśmy gigantycznego skoku. W poprzednim zestawieniu (kategoria małe miasta) Marki były na 466 miejscu, w obecnym są na 91. Nasz obecny wynik to niemal 259 zł na głowę mieszkańca. W porównaniu z poprzednim zestawieniem wzrósł ponad dwukrotnie. Z takim wynikiem w rankingu miast wojewódzkich bylibyśmy tuż za Poznaniem, a przed Gorzowem Wielkopolskim, a w zestawieniu miast powiatowych za Pruszczem Gdańskim, a przed Jarocinem.   

Z udziałem środków unijnych zbudowaliśmy m.in. parkingi (parkuj i jedź). Powstały one przy Sportowej i Dużej. Powstają też drogi rowerowe. Fani takich pojazdów mogą korzystać m.in. ze ścieżek przy Głównej, Sowińskiego, Sportowej, Szkolnej, Zygmuntowskiej, wzdłuż wału rzeki Długiej. W budowie znajdują się drogi rowerowe wzdłuż Sosnowej-Kościuszki oraz Mokrej, w projektowaniu, a potem w budowie będą ciągi od obwodnicy do Ząbek i M1.  Nasze miasto otrzymało też  środki unijne na budowę dróg rowerowych wzdłuż odcinków Alei Piłsudskiego.

W rankingu Wspólnoty nie mieszczą się dotacje, które uzyskał Wodociąg Marecki. Przypomnijmy, że miejska spółka podpisała w 2018 r. umowę, która finansowo wspiera  m.in. na budowę drugiej Stacji Uzdatniania Wody na Czarnej Strudze oraz rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Wartość unijnych dotacji dla Wodociągu Mareckiego sięgnie około 20 mln zł. 

Calość rankingu TUTAJ

TM
4 października 2019, godz. 07:45
#Inwestycje #Miasto #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje #Wodociąg Marecki

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry