bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Konkurs debat oksfordzkich

Zapraszamy do udziału uczniów szkół średnich m.in. z naszego miasta. Główną wygraną jest wyjazd do Brukseli.

„Unia, która mierzy wyżej” – tak brzmi nazwa tegorocznej edycji konkursu debat oksfordzkich. Jej celem jest poszerzenie wiedzy o Wspólnocie Europejskiej.  Tematyka debat dotyczyć będzie wiedzy z zakresu nauk społecznych oraz europeistyki. Konkurs nawiązywać będzie również do priorytetów, jakie zapowiedziała nowa Przewodnicząca Komisji Europejskiej – Ursula von der Leyen jak i prac Parlamentu Europejskiego.

Stronami debat będą zespoły składające się z trzech uczniów oraz nauczyciela, pełniącego nadzór merytoryczny nad argumentacją grupy. Konkurs składać się będzie z trzech etapów, w których udział weźmie łącznie osiem szkół średnich. Debaty ćwierćfinałowe odbędą się 4 oraz 5 listopada 2019 r. w budynku Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy (ul. S. Żeromskiego 29). Natomiast półfinały zaplanowane są na  26 listopada 2019 roku i odbędą się w Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowa 56). O dacie i miejscu debaty finałowej poinformujemy w późniejszym terminie.

Tegoroczna debata finałowa zostanie połączona z Dialogiem Obywatelskim w temacie przyszłości Europy.

O zakwalifikowaniu drużyn do udziału konkursie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Członkowie drużyny, która zwycięży w finałowej debacie, zostaną nagrodzeni wyjazdem studyjnym do Brukseli połączonym ze zwiedzaniem instytucji europejskich, zorganizowanym przez prof. dr hab. Danutę Hübner, posłankę do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczącą Komisji Spraw Konstytucyjnych.

Tematy debat ćwierćfinałowych są następujące:

• zapobieganie niebezpiecznym zmianom klimatu priorytetem dla Unii Europejskiej.

• Polska więcej zyskała, niż straciła w ciągu 15 lat członkostwa w Unii Europejskiej.

• powrót do negocjacji akcesyjnych UE-Turcja realnym sposobem na odbudowę integracji europejskiej.

• Europejski Korpus Solidarności przynosi wyłącznie korzyści dla młodzieży w Europie.

Zgłoszenia, zawierające wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz komplet podpisanych oświadczeń, należy przesyłać na adres e-mail: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl. Termin składania zgłoszeń upływa 16 października 2019 r. o godzinie 16:00.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są na stronie pod adresem: http://www.europedirect.um.warszawa.pl/aktualnosci/konkursu-debat-oksfordzkich

PIEED
7 października 2019, godz. 08:35
#Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry