bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wyróżnienie za MCER

Nasza inwestycja znalazła uznanie w oczach jury kolejnego ekologicznego konkursu.

Pod koniec września informowaliśmy, że otrzymaliśmy Zielony Laur – nagrodę przyznawaną Polską Izbę Gospodarczą „Ekorozwój”. W ten sposób zostaliśmy wyróżnienia za budowę Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER). W tym miesiącu znów nasza sztandarowa inwestycja znalazła w centrum uwagi. Tym razem otrzymaliśmy wyróżnienie od kapituły konkursu Zielony Feniks. Zostaliśmy uhonorowani za wdrażanie rozwiązań i technologii ekoenergetycznych. Wyróżnienie odebrał Piotr Grubek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich. To właśnie ta spółka realizuje największą i najbardziej skomplikowaną inwestycję edukacyjną w naszym mieście.

By ograniczyć zużycie zewnętrznej energii na terenie MCER zastosowano takie rozwiązania proekologiczne jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zaawansowane systemy odzysku energii cieplnej i urządzenia do produkcji energii elektrycznej z gazu. Szkoła będzie zero-energetyczna: w rocznym bilansie wyprodukuje tyle energii, ile zużyje.

Przy ul. Wspólnej pracuje już szkoła podstawowa. Kończą się też roboty związane z częścią sportową i kulturalną MCER. Ich wykonawcą jest giełdowy Budimex. Otwarcie całego kompleksu – w listopadzie.

 

TM, MIM
15 października 2019, godz. 14:18
#Inwestycje #Mareckie Inwestycje Miejskie

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry