bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marki podwójnie wyróżnione

Zostaliśmy nagrodzeni w konkursie "Lider zmian".

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) od trzech lat wyróżnia „Liderów zmian”. Chodzi o wskazanie samorządów, które są najbardziej aktywne w dziedzinie wykorzystania pieniędzy z UE, oraz firm, które mogą pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami. W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczane były nagrody i wyróżnienia.

- Fantastyczna wiadomość jest taka, że nasze miasto zostało wyróżnione w dwóch zestawieniach. Zostaliśmy Liderem zmian w kategorii miast powyżej 25 tys. mieszkańców oraz wyróżnieni – w ogólnym zestawieniu mazowieckich samorządów – informuje Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

Samorządowiec podkreślił, że takie osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie „gra zespołowa”.

- Dziękuję pracownikom ratusza, jednostek miejskich, MJWPU oraz gminom, z którymi współpracowaliśmy (Ząbki, Kobyłka, Zielonka) przy przedsięwzięciach z UE. A to wyróżnienie dedykuję mieszkańcom naszego miasta. Jest także dodatkową zachętą do kolejnych starań o dofinansowanie, która ułatwia realizację inwestycji i projektów społecznych – dodaje samorządowiec.

Z pieniędzy unijnych dedykowanych Mazowszu wybudowaliśmy m.in. parkingi P&R, drogi rowerowe, realizujemy także projekty edukacyjne (Mały inżynier) oraz społeczne (np. Rodzina, relacja, reintegracja). Z unijnej puli (program Infrastruktura i Środowisko) czerpie też Wodociąg Marecki, który trzykrotnie uzyskiwał dofinansowanie z Brukseli.

Link do relacji z Gali (Marki od 1:03:22) TUTAJ

 

TM
21 października 2019, godz. 14:57
#Miasto #Ośrodek Pomocy Społecznej #Wodociąg Marecki

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry