bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Bezpłatna pomoc dla naszych mieszkańców

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny działa przy ul. Kościuszki.

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny w Markach to miejsce dla osób potrzebujących informacji i wsparcia a znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych.

Twoje picie alkoholu przeszkadza Ci w życiu? Ktoś z Twoich bliskich nadużywa alkoholu lub innych używek? Doświadczasz lub stosujesz przemoc? Masz inne problemy i nie masz z kim o tym porozmawiać - umów się na spotkanie. Oferujemy Ci bezpłatne poradnictwo specjalistyczne. Nie obawiaj się konsekwencji rozmowy na temat Twoich problemów. Gwarantujemy Ci poufność.

Czekają na Ciebie:
1/ doradca zawodowy,
2/ prawnik,
3/ psycholog,
4/ specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
5/ specjalista psychoterapii uzależnień,
6/ sp. treningu kompetencji wychowawczych i społecznych.
 
Przyjdź na ulicę Kościuszki 39A (przystanek autobusu: 240, Kościuszki01), zadzwoń pod numer telefonu: 515 305 294 (w godzinach dyżurów), lub napisz maila: pik.marki@op.pl.

Doradca zawodowy…
Straciłeś pracę, poszukujesz nowych dróg rozwoju zawodowego, stoisz przed wyborem szkoły, umów się na wizytę do doradcy zawodowego. Proponowane spotkania to czas refleksji nad własną przyszłością edukacyjno – zawodową, to okazja do lepszego poznania siebie, swoich predyspozycji, mocnych i słabych stron a także rynku pracy. Ważne, abyś nauczył się świadomie kierować swoją karierą zawodową. Doradca zawodowy stopniowo przeprowadzi Cię przez możliwe trudności, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć na drodze do satysfakcjonującej aktywności zawodowej.

Prawnik…
Gubisz się w gąszczu procedur, przepisów, ustaw. Nie wiesz jak napisać pismo procesowe, wniosek do sądu, komornika lub innego urzędu. Masz trudności w porozumieniu się z kimś z twojego otoczenia, nie wiesz, jak zakończyć ważne sprawy. Współmałżonek nie płaci alimentów, partner lub partnerka piją w nadmiarze alkohol, grozi Ci eksmisja. Prawnik wskaże Ci rozwiązania, pomoże przygotować dokumenty do sądu lub innych instytucji.

Psycholog…
Masz kłopot z podjęciem ważnej decyzji, znalazłeś się w sytuacji kryzysowej, z lękiem lub obawą myślisz o przyszłości, porozmawiaj z psychologiem. Zrozumie Ciebie i wspólnie poszukacie rozwiązania Twoich problemów.  Na początku zidentyfikujecie problem, potem odnajdziecie światełko w tunelu - wyjście, do którego będziesz zmierzał.  Oferujemy profesjonalną pomoc i wsparcie wszystkim, którzy się zgłoszą do Punktu.

Psycholog. Specjalista ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie…
Bliska Ci osoba narusza Twoją nietykalność cielesną lub obrzuca Cię wyzwiskami. Jeśli doświadczasz od niej przykrości, upokorzenia, które stopniowo przybierają na sile – przyjdź, porozmawiaj! Otrzymasz wsparcie psychologiczne, ale także informacje dotyczące możliwości podjęcia określonych kroków proceduralnych. Pamiętaj! Nie tylko fizyczne, ale i psychiczne znęcanie się jest przestępstwem. Każda przemoc fizyczna i psychiczna pozostawia ślad – bez względu na to, czy blizna zostaje na ciele, czy na psychice.

Specjalista psychoterapii uzależnień…
Niepokoi Cię Twoje picie lub korzystanie z innych używek, możesz spotkać się z doświadczonym psychoterapeutą uzależnień.  W życzliwej atmosferze porozmawiasz o zachowaniach, uczuciach, przekonaniach i schematach picia alkoholu lub zażywania innych substancji, które pogarszają jakość Twojego życia i niszczą relacje z bliskimi osobami. Specjalista psychoterapii uzależnień prowadzi także konsultacje dla osób, które są związane rodzinnie, emocjonalnie i zawodowo z uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.

Specjalista treningu kompetencji wychowawczych i społecznych.…
Chcesz jeszcze lepiej wspierać swoje dziecko w rozwoju. Chcesz zrozumieć zachowania swojego dziecka i je zrozumieć. Chcesz zrozumieć siebie jako rodzica i rozwinąć swoje kompetencje wychowawcze. W życzliwej atmosferze porozmawiasz o zachowaniach, uczuciach, przekonaniach i modelach wychowawczych. Dowiesz się jak rozmawiać ze swoim dzieckiem i jak je wspierać na co dzień.
 
Ważne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy konsultacje udzielane w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym są bezpłatne?
Tak, wszystkie konsultacje i porady są bezpłatne.

Czy mogę przyjść do Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego nie zapisując się?
Tak, jednak w pierwszej kolejności konsultacje udzielone będą osobom, które zapisały się wcześniej. Doradzamy, zadzwonić i zapisać się wcześniej na konsultację.

Czy, aby skorzystać z konsultacji potrzebuję przedstawić dowód tożsamości lub inne dokumenty?
Nie, nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów. Specjaliści proszą o podanie informacji, które są niezbędne do prowadzenia analiz statystycznych.

Czy mogę skorzystać z konsultacji u kilku specjalistów?
Tak, każdy może zapisać się i skorzystać z tylu porad konsultantów Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego, ilu potrzebuje.

Czy konsultacje w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym przeznaczone są tylko dla mieszkańców Marek?
Tak, Punkt Informacyjno-Konsultacyjny prowadzi działalność skierowaną do wszystkich mieszkańców miasta.

Harmonogram dyżurów konsultantów Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Markach
ul. Kościuszki 39A
tel. 515 305 294 (w godzinach dyżurów)

PONIEDZIAŁEK:
Psycholog    8:00  - 12:00
 
WTOREK (pierwszy i ostatni wtorek miesiąca):
Doradca zawodowy    15:00 - 20:00
 
ŚRODA:
Wsparcie kompetencji wychowawczych    12:00 - 14:30
 Psycholog ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie     16:30 - 21:00
 
CZWARTEK:
Prawnik    15:00 - 19:00
 
PIĄTEK:
Specjalista psychoterapii uzależnień     14:00 - 18:00

Koordynator Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego
ŚRODA     8:00   - 12:00

WPZ
23 października 2019, godz. 11:26
#Miasto #Poradnik mieszkańca

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry