bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dron nad mareckimi kominami

Rozpoczniemy powietrzne kontrole paliwa wykorzystywanego w piecach.

W tym tygodniu podpisaliśmy umowę na wykonanie analizy spalin z kominów, którą będzie przeprowadzać specjalnie przygotowany dron. To odpowiedź na sygnały mieszkańców, którzy skarżą się, że niektórzy sąsiedzi palą w piecach to, co nigdy nie powinno trafić do paleniska. Niestety, spalanie plastiku, starych mebli, drewnianych ram okiennych, płyt wiórowych jest podwójnie niebezpieczne – dla palącego oraz jego otoczenia. Strażacy ostrzegają przed awarią przewodów kominowych, lekarze – przed skutkami wdychania zatrutego powietrza. Związki, które ulatniają się przy spalaniu niewłaściwych materiałów, powodują różne choroby m.in. raka.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się powietrzne badania – będzie je przeprowadzać warszawska firma Interco PHU Zbigniew Mendza. Realizować będzie je urządzenie o nazwie Sowa, które w czasie rzeczywistym podaje informacje o m.in. pyłach zawieszonych PM 2.5 oraz 10, formaldehydach, chlorowodorze i cyjanowodorze.
Przypominamy, że w przypadku wykazania spalania toksycznych substancji policja będzie wystawiać mandat (nawet 500 zł). Jeśli osoba odmówi jego przyjęcia, sprawa trafi do sądu, a tam grzywna może wynieść nawet 5000 zł.

 

TM
28 listopada 2019, godz. 10:18
#Środowisko

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry