bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Odpady w smartfonie

Uruchomiliśmy marecką wersję aplikacji "Kiedy wywóz", która pozwala sprawdzić m.in. terminy i rodzaj wywożonych śmieci.

Mieszkasz w niskiej zabudowie? Nie pamiętasz, kiedy są odbierane śmieci? Od marca wystarczy, że sięgniesz po swój telefon.

- Uruchomiliśmy marecką wersję aplikacji „Kiedy wywóz”, dedykowaną użytkownikom urządzeń mobilnych. Chcemy, by mieszkańcy mogli w prosty sposób sprawdzić, kiedy śmieciarka pojawi się pod ich oknami – mówi Grzegorz Kasprowicz, zastępca burmistrza Marek.

- Korzystanie z tej bezpłatnej aplikacji jest proste. Po jej pobraniu wpisujecie nazwę miasta, a następnie ulicy. I gotowe – dodaje Jacek Orych, burmistrz Marek.

W telefonie i tablecie użytkownik znajdzie informacje o terminie wywozu poszczególnych rodzajów odpadów: zmieszanych, segregowanych (metal i plastik, szkło, papier) i bioodpadach (zielone).

- Aplikacja daje więcej możliwości. Wprowadziliśmy do niej m.in. zakładkę edukacja. To poradnik dla osób, które uczą się sortować odpady – dodaje Marcin Skrzecz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

W aplikacji znajduje się krótka informacja o Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

- Zachęcamy do korzystania z tego wygodnego i bezpłatnego narzędzia. Stosuje go coraz więcej gmin w Polsce: zarówno tych dużych (jak Wrocław) jak i mniejszych (Sokołów Podlaski) – podsumowuje Grzegorz Kasprowicz.

Aplikacja „Kiedy wywóz” jest dostępna zarówno na system IOS jak i Android.

TM
3 marca 2020, godz. 09:39
#Miasto #Środowisko

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry