bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Jak ugryźć 25 mln zł - odcinek 8

"Możemy zrobić coś więcej niż tylko narzekać"

Mieszka w Markach od 10 lat. Tu pracuje, tu odpoczywa, tu biega, tu uczą się jej dzieci. Agata Isasi-Kuran, bohaterka ósmego odcinka naszego cyklu „Jak ugryźć 25 mln zł” , uważa, że możemy zrobić coś więcej niż tylko narzekać. Zróbmy coś, żeby ta marecka kasa była pełna – apeluje. I na kanwie hasła „Na weekend zostaję z rodziną w Markach” proponuje całkiem nowe….

O projekcie "Jak ugryźć 25 mln zł"

Od 15 lutego urzędy skarbowe rozpoczęły przyjmowanie zeznań podatkowych za 2019 r. Tego obowiązku nie uniknie praktycznie nikt. Niektórzy z nas otrzymają zwrot podatku (gratulujemy), niektórym przyjdzie dopłacić brakującą kwotę (współczujemy). Warto jednak wiedzieć, że część zapłaconych fiskusowi pieniędzy może do nas pośrednio powrócić. Ponad 38 proc. podatku, który oddajemy państwu, trafia potem do samorządu, czyli naszej małej ojczyzny. Następnie te pieniądze przeznaczamy na edukację naszych dzieci i wnuków, budowę dróg i ścieżek rowerowych, miejsc spotkań i rekreacji, na utrzymanie komunikacji miejskiej w pierwszej strefie biletowej. Mieszkaniec Marek za pośrednictwem PIT wnosi do miejskiej kasy ponad 1800 zł rocznie. I za to pięknie dziękujemy. W tym roku będzie to łącznie prawie 62 mln zł.

Skąd więc 25 mln zł w tytule? Ostrożnie szacujemy, że w Markach tak naprawdę mieszka o 15 tys. więcej osób niż mówią oficjalne dane. To oznacza, że nieformalnie stajemy się miastem liczącym prawie 50 tys. osób. Gdyby te 15 tys. osób rozliczało PIT w Markach, do naszej wspólnej miejskiej kasy wpływałoby minimum o 25 mln zł więcej. Co można byłoby za te pieniądze zrobić? Na to pytanie odpowiadają bohaterowie naszych krótkich filmów.

TM
9 marca 2020, godz. 08:49
#Miasto #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry