bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

OPS w czasach COVID-19

Informacja Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zmiany czekają mieszkańców, którzy w najbliższym czasie planują załatwić sprawy w punkcie obsługi 500+ przy ul. Lisa Kuli 5A i w siedzibie głównej Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) przy ul. Kościuszki 39A. Od poniedziałku, 16 marca, ograniczona zostanie liczba stanowisk bezpośredniej obsługi klientów. Apelujemy do mieszkańców, aby ograniczyli do niezbędnego minimum wizyty w budynkach OPS i korzystali z alternatywnych form komunikacji z Ośrodkiem przez ePUAP, e-mail, telefon. Informujemy, że przy wejściach do budynków, gdzie odbywa się obsługa klienta, zostały udostępnione płyny dezynfekujące do rąk. Jednocześnie prosimy, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, aby osoby obsługiwane zachowały odpowiedni dystans zarówno od pracowników, jak również innych osób oczekujących na obsługę. Pracownicy socjalni także ograniczą do minimum spotkania z mieszkańcami w terenie.

Przypominamy, że wnioski o świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne i opiekuńcze można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, a także platformy e-PUAP. Prosimy o zachowanie wstrzemięźliwości przez tych z Państwa, którzy planują złożenie wniosków osobiście. Przypominamy, że dla wniosków złożonych np. 27 marca prawo do świadczenia przysługuje za cały marzec, nie ma zatem znaczenia czy wniosek zostanie złożony 12 czy 27 marca.

W związku z zagrożeniem koronawirusem działalność zawiesza Punkt Informacyjno-Konsultacyjny funkcjonujący przy OPS. Wszystkie konsultacje będą udzielane w wyznaczone dni dyżurów specjalistów za pośrednictwem nr telefonu 515 305 294 oraz e-mailowo przez adres: pik.marki@op.pl, a także za pośrednictwem Messengera fb.

Zapewniamy również wsparcie ze strony psychoterapeuty za pośrednictwem Skype. W celu umówienia się na spotkanie on-line prosimy o kontakt e-mailowy: psycholog@opsmarki.pl

Kontakt mailowy do OPS:

Sprawy ogólne - ops@marki.pl

Świadczenia wychowawcze i rodzinne oraz fundusz alimentacyjny: swiadczenia@marki.pl

Przemoc w rodzinie: zespol.interdyscyplinarny@marki.pl

Telefony:

Sprawy różne, wsparcie seniorów, osób niesamodzielnych - 782 120 190

Sprawy przemocy w rodzinie, interwencji – 725 700 750

Pomoc finansowa zasiłki – 781 330 320

Świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny i 500+ - 513 581 573

OPS
12 marca 2020, godz. 12:01
#Koronawirus #Ośrodek Pomocy Społecznej #Zdrowie

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry