bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Pomoc dla mareckich przedsiębiorców

Podejmujemy działania chroniące miejsca pracy

Koronawirus uderzył nie tylko w stan zdrowia i kondycję psychiczną mieszkańców naszego kraju. Jest także ciosem w przedsiębiorców, z których wielu jest pracodawcami. Zakłócone dostawy, spadający popyt, gwałtowne wahania kursów walutowych - to wszystko powoduje, że prowadzenie przedsiębiorstw przypomina prowadzenie okrętu w czasie sztormu. W tej sytuacji, jako samorząd, chcemy pomóc ludziom biznesu – pracodawcom.

- Chcemy, by przetrwali te ciężkie chwile i po zakończeniu epidemii wrócili na ścieżkę wzrostu. Liczę, że rząd wprowadzi szerokie rozwiązania ochronne dla przedsiębiorców. My też chcemy im pomóc w najszerszym zakresie, jaki daje nam prawo  – deklaruje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Nasze możliwości wynikają z przepisów ordynacji podatkowej i dotyczą podatków od nieruchomości, środków transportu, rolnego i leśnego. Na wniosek przedsiębiorcy możemy zaproponować:

1. odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie zapłaty podatku na raty;

2. odroczenie lub rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę;

3. umorzenie w całości lub w części zaległości podatkowej, odsetek za zwłokę lub opłaty prolongacyjnej.

- Zaproponujemy odroczenie podatków za okres marzec-maj 2020, możemy je też umorzyć – deklaruje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Przygotowaliśmy też propozycję dla tych przedsiębiorców którzy wynajmują od miasta lokale. 

- Jeśli ze względu na sytuację finansową zawieszą działalność, nie będą płacić czynszów – zaznacza Beata Orczyk, skarbnik Marek.

Wszelkie informację w sprawie ulg udzielane będą pod numerem telefonu (22) 781 10 03 wew. 540 przez pracownika Biura Windykacji i Egzekucji w godzinach od 8 do 12 (pon. wt. czw. pt.), a w środy od 10 do 14.

- Mam nadzieję, że podobne możliwości dadzą dużo silniejsze finansowo instytucje takie jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych i firmy energetyczne. Myślę, że wszystkim zależy na tym, by pracodawcy obronili się przed skutkami kryzysu. Z niecierpliwością czekamy na rozwiązania legislacyjne w tej materii – dodaje Jacek Orych.

TM
24 marca 2020, godz. 09:13
#Koronawirus #Poradnik Przedsiębiorcy

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry