bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kamery kontra zgromadzenia

Prosimy o przestrzeganie zakazu zgromadzeń. Jeśli miejskie kamery zarejestrują takie spotkanie, zostanie o nim poinformowana policja.

We wtorek rząd wprowadził zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób.

- Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem – czytamy na stronie rządu.

W związku z tym, z uwagi na sytuację epidemiologoczną, nasz monitoring będzie czuwać nad przestrzeganiem tego rozporządzenia.

- Jeśli będzie dochodzić do większych spotkań, będziemy o nich informować marecką policję, która ostatnio została wzmocniona dodatkowymi patrolami. Nasze kamery znajdują się w wielu punktach miasta m.in. przy placach zabaw, boiskach i miejscach rekreacji. Miasto znajduje się pod naszą obserwacją przez 24 h na dobę. Przede wszystkim jednak liczymy na Państwa zdrowy rozsądek – mówi Grzegorz Kasprowicz, zastępca burmistrza Marek.

Ograniczenie wyjść na zewnątrz to na razie jedyny sposób na ograniczenie zasięgu koronawirusa. Temu celowi służy również społeczna akcja „Zostań w domu”. Do tej pory w naszym mieście nie wykryto żadnego przypadku (stan na środę, 25 marca), ale w powiecie już się pojawił w dwóch miastach. Ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia tego roku.

TM
25 marca 2020, godz. 13:33
#Koronawirus #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry