bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zmiany w Mareckim Budżecie Obywatelskim

W tych trudnych chwilach musimy podejmować nietypowe decyzje

Jeszcze pod koniec stycznia pisaliśmy o nowej formule Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

Wtedy nikt z nas nie przypuszczał, że naszym problemem nie będą organy nadzoru, które w tym roku nie miały zastrzeżeń do uchwały rady Miasta wprowadzającej MBO, czy brak potencjalnych wykonawców wygranych projektów.

Dziś stając naprzeciw nowym wyzwaniom i otaczającej nas rzeczywistości musimy podjąć nietypowe kroki.

W związku z sytuacją w kraju procedura Mareckiego Budżetu Obywatelskiego w tym roku zostaje zawieszona. Możliwy nowy harmonogram zostanie ustalony po zniesieniu ograniczeń wynikających z wprowadzenia stanu epidemii – mówi Jacek Orych, burmistrz miasta.

Mamy nadzieję, że nasze dotychczasowe działania – powołanie Zespołu ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego czy  uchwała Rady Miasta określająca harmonogram działań i kwoty, jakie na MBO przekaże miasto – będą mogły być kontynuowane, gdy sytuacja się unormuje. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza wchodzący w skład zespołu ds. MBO.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco na  naszej stronie internetowej, na profilach społecznościowych, forach mieszkańców i  na stronie dedykowanej budżetowi obywatelskiemu zdecyduj.marki.pl – podkreśla Ada Gajek z wydziału Promocji, Spraw Społecznych i Zdrowia.

W miarę jak sytuacja na to pozwoli zostaną podjęte niezbędne akty, które zaktualizują harmonogram MBO bądź odroczą całą procedurę do realizacji na przyszły rok.

 

WPZ
26 marca 2020, godz. 11:41
#Miasto #Budżet obywatelski

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry