bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Obsługa klienta w Wydziale Spraw Cudzoziemców

Komunikat Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Od poniedziałku, 11 maja br. Wydział Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie częściowo wznowi bezpośrednią obsługę klientów – w zakresie odbioru Kart Pobytu i decyzji oraz uzupełniania braków formalnych do wniosków DOTYCZĄCYCH LEGALIZACJI POBYTU (w tym osobistego stawiennictwa i oddania odcisków linii papilarnych). Monetia – punkt ksero i wnoszenia opłat – będzie zamknięta.

Przyjmowane będą tylko osoby z którymi wcześniej się skontaktujemy telefonicznie lub wyślemy sms. Od 4 maja rozpoczynamy umawianie klientów. Prosimy czekać na kontakt ze strony urzędu i nieprzychodzenie do urzędu bez wyznaczonej wizyty.

Możliwość umówienia się przez kalendarz internetowy pozostaje zawieszona.

Z uwagi na konieczność zachowania obowiązujących rygorów sanitarnych, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej wirusem SARS-CoV-2, cudzoziemcy będą informowani o ograniczeniu wejścia do urzędu osób trzecich, w tym bez pełnomocników. Niezbędne będzie również zachowanie dwumetrowych odstępów między osobami oraz ich obecność w masce oraz w rękawiczkach (zdjęcie maski i rękawiczki nastąpi wyłącznie na żądanie pracownika w celu identyfikacji i pobrania odcisków linii papilarnych).

Pierwszy tydzień obsługi 11 maja – 15 maja 2020 r. będzie traktowany jako tydzień "pilotażowy", dla sprawdzenia, jaką liczbę klientów Wydział Spraw Cudzoziemców jest w stanie obsłużyć dziennie, przy równoczesnej weryfikacji zainteresowania ze strony klientów.

Obsługa klienta będzie się odbywać z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów. Umówienie cudzoziemców, którzy złożyli wniosek przy obecnym reżimie sanitarnym, wymaga nie tylko doposażenia pracowników obsługi w niezbędne artykuły sanitarne, ale także logistyki dokumentacji i organizacji poruszania się po urzędzie (wejścia i wyjścia), aby nie dopuścić do przebywania w budynku zbyt dużej liczby osób.

 

WPZ
11 maja 2020, godz. 20:12
#Koronawirus

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry