bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Pismo burmistrza do organizacji pozarządowych

Ważne informacje dla NGO dotyczące rozstrzygniętych konkursów przed epidemią

„Wszyscy stanęliśmy w obliczu konieczności radzenia sobie w nadzwyczajnych okolicznościach” – takie słowa znalazły się piśmie burmistrza Jacka Orycha do organizacji pozarządowych. Samorządowiec nawiązuje do czasów pandemii, która skomplikowała funkcjonowanie całego kraju, w tym również sektora NGO.

"Przed epidemią zdążyliśmy rozstrzygnąć kilka konkursów dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Ze względu na odwołanie wszystkich zajęć i obostrzenia dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa nie mogliśmy podpisać umów na realizację tych zadań lub musieliśmy reagować podpisując lub przygotowując aneksy, wyjaśnienia itp. Każdy przypadek jest trochę inny i wymaga innego sposobu działania. Z tego powodu wkrótce zwrócimy się do poszczególnych podmiotów, które realizują zadania oraz do tych, z którymi nie zdążono jeszcze zawrzeć umów, z prośbą o przygotowanie propozycji zaktualizowanych harmonogramów i kosztorysów działań” – opisuje Jacek Orych.

Samorządowiec podziękował również przedstawicielom organizacji pozarządowych za zaangażowanie w pomoc mieszkańcom podczas epidemii. NGO szyły i rozdawały maseczki, dystrybuowały żywność i gazety, wspierały działania pracowników OPS i urzędu.

 

 

 

CAF3
12 maja 2020, godz. 12:18
#Organizacje pozarządowe #Koronawirus

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry