bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Głosujesz? Zyskujesz!

50 tys. zł dla gminy z najwyższą frekwencją w wyborach.

28 czerwca i być może 12 lipca odbędą się wybory prezydenckie. Różne instytucje i samorządy prześcigają się w pomysłach profrekwencyjnych. Wczoraj Stowarzyszenie Metropolia Warszawa (SMW), do której należą 32 gminy (w tym Marki), poinformowało o dodatkowej zachęcie do udziału w wyborach. Gmina, w której będzie najwyższa frekwencja, otrzyma 50 tys. zł.
– W przypadku zarządzenia drugiej tury wyborów, wsparcie finansowe zostanie przekazane gminie, w której średnia frekwencja z obydwu tur będzie najwyższa – czytamy w uchwale zarządu stowarzyszenia z 22 czerwca.
Proferekwencyjna akcja SMW promowana jest w mediach społecznościowych pod hasłem „Głosujesz? Zyskujesz!”.
– Wybory prezydenckie w Polsce tradycyjnie cieszą się wysoką frekwencją. Przed pięcioma laty w pierwszej turze było to 48,96 proc. a w drugiej – 55,34 proc. - informuje Daniel Putkiewicz, wiceprezes SMW oraz burmistrz Piaseczna.
W 2015 r. Marki mogły pochwalić się wyższą frekwencją.
- W pierwszej turze wzięło udział ponad 52,8 proc. uprawnionych do głosowania, a w drugiej – już 61,89 proc. – podaje Jacek Orych, burmistrz Marek.
Czy uda nam się poprawić ten wynik? Oby!
– Chcielibyśmy, aby obywatele w namacalny sposób poczuli, że ich głos ma znaczenie. To właśnie suma tych pojedynczych głosów wskaże prezydenta na niełatwy czas, w którym przyjdzie się nam wszystkim mierzyć zarówno z dalszym ciągiem epidemii koronawirusa jak i z kryzysem gospodarczym – podkreśla Elżbieta Radwan, skarbnik stowarzyszenia i burmistrz Wołomina.
Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” zrzesza 32 gminy położone w tzw. Obszarze Metropolitalnym Warszawy, określanym jako NUT2 „warszawski stołeczny”. Są to (w kolejności alfabetycznej): Błonie, Cegłów, Dębe Wielkie, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jadów, Józefów, Karczew, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, m. st. Warszawa, Michałowice, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Nadarzyn, Nieporęt, Osieck, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Radzymin, Stare Babice, Tłuszcz, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Żabia Wola.

TM
23 czerwca 2020, godz. 15:39
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry