bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

XIV Memoriał Bercika

Kolarska rywalizacja w sanitarnym reżimie

Co roku kolarze MTB spotykają się, by uczcić pamięć Huberta „Bercika” Manteuffla. W ubiegłym roku odbyła się XIII edycja Memoriału Bercika. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja stała pod znakiem zapytania.

„Przeszkód było naprawdę sporo. Dylematów nie mniej! Wszystko pod presją czasu.... Mając zgody: Lasów Państwowych, UM Marki, Policja Marki, wsparcie wielu instytucji i osób, podjęliśmy decyzję o realizacji tegorocznego Memoriału Bercika” – informują organizatorzy, czyli Mareckie Stowarzyszenie Rowerowe i Przyjaciele Bercika.

XIV edycja Memoriału odbędzie się 25 lipca. Kolarze będą rywalizować w jednym z dwóch wyścigów: standard (15 km) oraz sport (45 km). W każdym z nich będzie mogło wziąć udział maksymalnie 150 zawodników. Trasa będzie prowadzić w terenie leśnym (bez dróg publicznych).

Organizatorzy wprowadzili kilka rozwiązań, które zwiększają bezpieczeństwo epidemiologiczne zawodników. Każdy z uczestników będzie mieć mierzoną temperaturę. Osoba, u której pomiar wykaże 37 stopni (i więcej), nie będzie mogła wziąć udziału w rywalizacji. Zawodnicy obu wyścigów nie mogą przebywać jednocześnie na terenie imprezy. Wyścig sport wystartuje dopiero po opuszczeniu miasteczka przez uczestników trasy standard. Rejestracja i opłata wpisowego będzie możliwa tylko przez internet – w dniu zawodów nie będą prowadzone zapisy oraz brak będzie możliwość dokonywania wpłat za uczestnictwo. Na terenie imprezy nie będzie handlu – zawodnicy otrzymają posiłek regeneracyjny w zamkniętym pojemniku.

Szczegóły na stronie www.memorialbercika.pl

Współorganizatorem imprezy jest Urząd Miasta Marki. Zapraszamy! Zapisy już w toku!

TM
9 lipca 2020, godz. 20:21
#Sport #Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry