bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Powstaje Fundusz Wsparcia Kultury

Pomoc dla dotkniętych skutkami COVID-19.

Samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy prowadzący działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki i tańca – te grupy mogą stać się beneficjentem wsparcia z nowego Funduszu Wsparcia Kultury. Dysponować będzie on kwotą 400 mln zł. Ma to być częściowe remedium na skutki pandemii.

- Sfera kultury jest jedną z pierwszych, którą dotknęły ograniczenia i najdłużej będzie wracała do stanu sprzed epidemii. Pieniądze te pozwolą artystom i twórcom dalej pracować i ze spokojem planować zawodowe działania na najbliższe miesiące – uważa prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury.

Rekompensata będzie dotyczyła utraconych – z powodu epidemii - przychodów w okresie od 12 marca do 30 grudnia tego roku.

O wsparcie będą mogły się ubiegać podmioty prowadzące działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki i tańca:

- samorządowe instytucje kultury w wymiarze do 40 proc. utraconych przychodów z działalności statutowej oraz dodatkowej, zrealizowanych w analogicznym okresie roku 2019

- przedsiębiorcy (w tym firmy zajmujące się organizacją koncertów) i organizacje pozarządowe do 50 proc. przychodów utraconych ze sprzedaży biletów zrealizowanych w analogicznym okresie roku 2019

Więcej na ten temat TUTAJ

 

TM
10 sierpnia 2020, godz. 10:24
#Koronawirus #Kultura

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry