bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców

Marecki projekt został zakwalifikowany do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Ulica Legionowa, czyli część drogi wojewódzkiej 632, jest jedną z najruchliwszych w naszym mieście. Trasą, która łączy Marki m.in. z Legionowem, poruszają się tysiące pojazdów, również dostawczych i ciężarowych. W 2016 roku jej nawierzchnia na mareckim odcinku została wyremontowana. Ostatnio odnowiliśmy także przystanki i zatokę autobusową. Czas na kolejny ruch, który może zaowocować poprawą bezpieczeństwa pieszych i kierowców.

Grupa mieszkańców Marek zgłosiła do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza projekt doświetlenia pięciu przejść dla pieszych: czterech w naszym mieście oraz jednego w Stanisławowie Pierwszym. W Markach są to miejsca zlokalizowane w sąsiedztwie styku Legionowej z ulicami: Żytnią, Modrzewiową, Konwaliową i Spacerową.

- Im jaśniej, tym bezpieczniej. Zależy nam na tym, by wzrosło bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu przy Legionowej – zarówno pieszych jak i kierowców – podkreśla Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta i jeden z autorów wniosku do mazowieckiego budżetu obywatelskiego.

Aby zadanie weszło w fazę realizacji, potrzebny będzie sukces w głosowaniu. Dojdzie do niego jesienią (26 października – 16 listopada). Głosować będzie można z domu - władze Mazowsza uruchomią specjalną stronę internetową (będzie też można oddać głos w urzędzie marszałkowskim bądź jego delegaturze). Każdy mieszkaniec naszego województwa będzie mógł wesprzeć jeden projekt ogólnowojewódzki oraz  jeden projekt podregionalny. Strużański wniosek mieszkańców Marek został zaliczony do tej drugiej kategorii. W podregionie warszawskim wschodnim będzie między sobą realizowało 17 projektów.

- Mieszkańcy Marek świetnie sobie dają radę w internetowych głosowaniach. Dwukrotnie wywalczyli m.in. place zabaw Nivea. Liczymy, że poprą też wniosek dotyczący inwestycji w poprawę bezpieczeństwa na Strudze – mówią Urszula Paszkiewicz, Andrzej Nadolski i Przemysław Lis,  współautorzy projektu.

Warto też podkreślić, że w Markach zaczęły pojawiać się lepiej doświetlone przejścia dla pieszych. Takie powstały m.in. przy Sosnowej-Kościuszki, Fabrycznej (obok Malinowej) oraz na Okólnej (z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego). W przyszłym roku doświetlone zostanie przejście dla pieszych na drodze powiatowej przy Centrum Aktywności Fabryczna 3.

Na projekty ogólnowojewódzkie Mazowsze przeznaczy 5 mln zł, a na podregionalne 20 mln zł. Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego Mazowsza TUTAJ

 

WPZ
8 września 2020, godz. 11:05
#Miasto #Inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry