bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Czym się ogrzewamy

Zinwentaryzujemy piece w Markach.

W drugiej połowie września rozpocznie się inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie naszego miasta. Dzięki niej zgromadzimy precyzyjne dane, które pomogą określić stan ogrzewania w budynkach oraz sprawniej przygotować się do kolejnych programów dotyczących ochrony środowiska, także finansujących wymianę pieców. Ankieta potrwa do 5 grudnia tego roku. Do zinwentaryzowania jest około 9,5 tys. budynków. Zlecenie otrzymał zwycięzca przetargu – firma Atmoterm, która realizowała tego typu projekty m.in. w Legnicy, Jeleniej Górze, Płocku, Warszawie i Bydgoszczy.

Ankietę będzie można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy każdy z nas może wykonać samodzielnie – przez Internet. Link do ankiety będzie udostępniony na stronie Urzędu Miasta. Internetowy adres podamy w oddzielnym wpisie.

Drugim sposobem realizacji ankiety zajmą się upoważnieni przez Urząd Miasta ankieterzy. Odwiedzą oni budynki mieszkalne, mieszkalno-usługowe, usługowe oraz handlowe, aby zebrać informacje dotyczące nieruchomości oraz sposobu ich ogrzewania. Będą zadawać m.in. pytania dotyczące rodzaju zainstalowanych źródeł ciepła wykorzystywanych zarówno do celów grzewczych jak i podgrzewania wody, stanu ocieplenia budynku i obecności instalacji Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Osoby przeprowadzające ankiety zaopatrzone będą w identyfikatory oraz informację podpisaną przez Burmistrza Miasta Marki.

Wywiady w terenie będą odbywać się w godzinach:

Poniedziałek – piątek 8.00 - 20.00

Sobota – 9.00 - 19.00

Niedziela – 9.00 – 17.00

Uwaga! Ankieterzy nie mogą wchodzić za próg mieszkania/domu. Udzielane informacje będą anonimowe i nie będzie wymagany podpis na ankiecie.

Wiarygodność ankieterów można potwierdzić:

- w firmie realizującej to zadanie dla miasta – Atmoterm S.A. z Opola pod nr telefonu +48 539-906-117

- w Urzędzie Miasta Marki pod nr telefonu: 22/781-10-03 wew. 700/710/720 (w godzinach pracy urzędu)

- Prosimy Państwa o pomoc w przeprowadzeniu inwentaryzacji, która w przyszłości wpłynie na czystość powietrza w naszym mieście - mówi Marcin Skrzecz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła to kolejny element walki ze smogiem realizowany przez naszą gminę. Dofinansowujemy wymianę starych pieców. Zainstalowaliśmy również urządzenia mierzące jakość powietrza. Przypominamy też o całkowitym zakazie spalania odpadów (w tym lakierowanego drewna, płyt meblowych itp.) w instalacjach grzewczych budynków.

 

 

 

TM/WOŚ
21 września 2020, godz. 08:05
#Środowisko

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry