bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wodociąg rozbuduje kanalizację sanitarną

Dzięki umowie z firmą Plast-Bud powstanie dodatkowe 1,3 km sieci.

W związku z intensywną rozbudową miasta rozrasta się również podziemna infrastruktura. Prace w zakresie kanalizacji sanitarnej realizuje Wodociąg Marecki. Wydatnie pomaga w tym Unia Europejska. W marcu 2018 r. miejska firma uzyskała po raz trzeci unijne dofinansowanie na rozbudowę sieci kanalizacyjnej.

- Kolejny etap prac przed naszą spółką. 14 września 2020 r. podpisaliśmy umowę na „Zadanie 1.3 - Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Marki – część 3”. Jej realizacją zajmie się firma Plast-Bud, zwycięzca przetargu – informuje Wodociąg Marecki.

Firma z Ciechanowa ułoży 1,3 km sieci kanalizacji sanitarnej, wybuduje sieciową pompownię ścieków i zainstaluje 12 przydomowych pompowni ścieków. Wartość umowy to prawie 2,47 mln zł. Wykonawca udzieli 60-miesięczej gwarancji i rękojmi.

Obecna wartość unijnego dofinansowania z III etapu unijnego projektu wynosi 22,1 mln zł. W sumie z UE Wodociąg Marecki pozyskał prawie 110 mln zł, które pozwoliły na skanalizowanie miasta praktycznie od zera.

TM
28 września 2020, godz. 08:12
#Miasto #Wodociąg Marecki #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry