bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zakończył się program "Akcja sterylizacja 2020"

Wydaliśmy 222 skierowania na zabiegi dla czworonogów.

"Akcja Sterylizacja", jak co roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Marek. Jest również pozytywnie odbierana społecznie.

- Coraz więcej właścicieli czworonogów korzysta z naszego projektu dotyczącego sterylizacji, kastracji i znakowania psów i kotów posiadających właścicieli - zaznacza Grzegorz Kasprowicz, zastępca burmistrza Marek. 

W 2020 roku Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Marki wydał 222 skierowania na sterylizację/kastrację oraz znakowanie zwierząt właścicielskich.

- To ważny element programu zapobiegania bezdomności zwierząt, ograniczający niekontrolowany rozród, a tym samym zmniejszenie liczby bezdomnych zwierząt - mówi Martyna Malinowska z Wydziału Ochrony Środowiska. 

Skierowania na zabiegi weterynaryjne w 2020 roku realizowane były w Przychodni Weterynaryjnej MarWET Stańczykowska Sp.j. z siedzibą w Markach przy al. Marsz. J. Piłsudskiego 131, która wygrała przetarg na to zadanie.  

Kolejna akcja już za rok! Wszystkich właścicieli czworonogów zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o terminach otwarcia kolejnej edycji.

WOŚ
30 września 2020, godz. 16:22
#Środowisko

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry