bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zniżki dla Ciebie, PIT dla Marek

Marecką Kartę Mieszkańca otrzymają ci, którzy wskazują nasze miasto w rocznym zeznaniu podatkowym

Kto z nas nie lubi rabatów, zniżek, ulg? Mogą na nie liczyć posiadacze Mareckiej Karty Mieszkańca (MKM). Uprawnia ona do tańszych zakupów w 62 miejscachm.in. daje możliwość znacznie tańszego wstępu na pływalnię Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego.

Karta za PIT

Po przerwie wracamy do wydawania MKM – w nowej formule. Mogą je otrzymać tylko te osoby (i ich dzieci), które w rocznym zeznaniu podatkowym PIT wskazują Marki jako miejsce zamieszkania. Dlaczego to takie ważne?

– Wielu z nas płaci PIT państwu, ale niewielu wie, że część tych pieniędzy resort finansów przekazuje samorządom. To jedno z podstawowych źródeł finansowania edukacji i inwestycji w naszym mieście. Niestety, część mieszkańców nie wskazuje Marek jako miejsca zamieszkania w rocznym zeznaniu podatkowym. Gdyby zdecydowali się na taki krok, nasze wpływy budżetowe byłyby o 15-20 mln zł wyższe – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

To pozwoliłoby na realizację dalszych projektów rozwojowych m.in. budowę tak potrzebnych dróg.

– Z tego powodu władze miasta zdecydowały, że Marecką Kartę Mieszkańca mogą otrzymać obecnie tylko te osoby, które płacą PIT, wskazując w nim Marki – tłumaczy Ada Gajek z UM Marki.

Bezpłatnie i od ręki

Jak to zrobić? Pierwszym krokiem do uzyskania no-wej karty jest wypełnienie wniosku. Można to zrobić np. przez internet (poprzez stronę karta.marki.pl). Aby odebrać MKM, zapraszamy osobiście do Centrum Aktywności Fabryczna 3. W tym miejscu należy okazać potwierdzenie, że podatek dochodowy rozliczany jest w Urzędzie Skarbowym w Wołominie, a miejscem zamieszkania wskazanym w zeznaniu są Marki (wystarczy pierwsza strona PIT). Tu również zrobimy zdjęcie, które stało się integralną częścią MKM. Karta zostanie wydana bezpłatnie i od ręki. Będzie ważna do 30 czerwca następnego roku. Aby ją przedłużyć, wystarczać będzie kolejne potwierdzenie, że odprowadzamy PIT dla Marek.

– Stare karty jeszcze nie tracą ważności. Można z nich korzystać do 30 czerwca 2021 r. – dodaje Ada Gajek.

Materiał pochodzi z biuletynu Marki.pl

TM
19 października 2020, godz. 08:00
#Miasto #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje #Marecka Karta Mieszkańca

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry