bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zatroszczymy się o mareckich seniorów

Rusza Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Na piątkowej konferencji prasowej  premier zaapelował do seniorów, by w tych groźnych dla zdrowia dniach nie wychodzili z domu. Zapowiedział utworzenie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, który pomoże starszym osobom przetrwać ten trudny czas.

- Obniżenie odporności ze względu na stan zdrowia i wiek dotyka wielu seniorów. Chcemy zabezpieczyć ich potrzeby nie narażając na zbędne kontakty. Seniorzy bowiem najciężej przechodzą zakażenie COVID-19 – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

W trosce o ich bezpieczeństwo nasz samorząd podejmuje działania, których celem jest wsparcie mareckich seniorów w czynnościach związanych z zakupami żywności, środków czystości czy leków.

- Zwracam się do Państwa z prośbą: pozostańcie w domach, jeśli to możliwe unikajcie skupisk ludzi. O zrobienie zakupów możecie Państwo poprosić rodzinę lub sąsiadów, a jeśli nie macie Państwo takich możliwości, skorzystajcie z pomocy zaufanych pracowników będących opiekunami osób starszych, którzy na zlecenie ośrodka pomocy społecznej są gotowi realizować dla Państwa niezbędne zakupy – dodaje Magdalena Rogalska – Kusarek, szefowa Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach. 

Zgłoszenia osób, które potrzebują takiej pomocy przyjmowane są pod numerem telefonu

22 505 11 11

Po otrzymaniu danych pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej będzie kontaktować się z osobą wskazaną celem ustalenia rodzaju wsparcia. Następnie do zgłoszenia zostanie wyznaczony przez koordynatora opiekun, który skontaktuje się z osobą potrzebującą, ustali szczegóły dotyczące realizacji zakupów, rozliczenia, a także termin ich realizacji. Z pomocy skorzystać mogą osoby w wieku powyżej 70 roku życia.

Osoba potrzebująca będzie mogła skorzystać z takiej usługi maksymalnie trzy razy w tygodniu, w szczególnych przypadkach - częściej.

„Korzystanie z infolinii, a także udzielenie pomocy, np. zrobienie i dostarczenie zakupów jest bezpłatne. Senior korzystający ze wsparcia w ramach korpusu pokrywa koszty ewentualnych zakupów” – informuje rząd.

- Prosimy uważać na próby oszustw. Jeśli senior nie potwierdzi przez telefon zapotrzebowania na zakupy, a do jego drzwi zapuka ktoś, kto ma rzekomo je zrobić, prosimy o czujność. Osoby dostarczające zakupy będą wyposażone w identyfikatory z pieczątką Ośrodka Pomocy Społecznej – dodaje Magdalena Rogalska-Kusarek.

WPZ
23 października 2020, godz. 13:28
#Miasto #Koronawirus #Ośrodek Pomocy Społecznej

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry