bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wspólnie doświetlmy przejścia wzdłuż Legionowej

Głosujmy "z domu" na marecki projekt z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. To ostatni dzwonek na oddanie głosu!

Wystarczy kilka chwil i wspólnie możemy zwyciężyć w kolejnym internetowym głosowaniu. Chodzi o Budżet Obywatelski Mazowsza, który wchodzi właśnie na ostatnią prostą. Od poniedziałku (26X) na stronie bom.mazovia.pl można oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki, jeden – na podregionalny. Do tej drugiej kategorii należy pomysł doświetlenia pięciu przejść dla pieszych – czterech wzdłuż ulicy Legionowej (w sąsiedztwie z ulicami: Żytnią, Modrzewiową, Konwaliową i Spacerową) oraz jednego w Stanisławowie Pierwszym. Zgłosiła go grupa mieszkańców Marek. Legionowa to jedna z najruchliwszych ulic w naszym mieście, znajdująca się w zarządzie urzędu marszałkowskiego. Doświetlenie przejść dla pieszych znacznie zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego: i pieszych, i kierowców.

- Głosowanie jest proste i można to zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę bom.mazovia.pl, wybrać projekty, wpisać m.in. numer telefonu komórkowego. Otrzymamy kod, którym potwierdzimy nasz wybór. Cała operacja zajmuje niewiele czasu. Co ważne, głosować mogą również osoby niepełnoletnie – informuje Katarzyna Pisarska z Urzędu Miasta Marki.

Nasi mieszkańcy już nie raz udowadniali, że potrafią się mobilizować w takich sytuacjach i świetnie dawać sobie radę w internetowych głosowaniach. Wspólnym sukcesem jest m.in. wybudowanie dwóch placów zabaw Nivea.

- Liczymy więc na poparcie wniosku dotyczącego inwestycji w poprawę bezpieczeństwa na Strudze – mówią Urszula Paszkiewicz, Andrzej Nadolski, Przemysław Lis i Paweł Pniewski, współautorzy propozycji do BOM.

Jeśli uda się wygrać, wartość inwestycji na Strudze wyniesie około 400 tys. zł. Głosowanie zostało przedłużone do 17 listopada do godz. 3.15 w nocy, ale zachęcamy, by nie odkładać go na ostatnią chwilę.

Głosowanie to tylko kilka kliknięć:
- wejdź na stronę https://bom.mazovia.pl i kliknij przycisk "GŁOSUJ ONLINE";
- zapoznaj się z zasadami głosowania i kliknij przycisk "Rozpocznij głosowanie";
- wybierz projekt z puli podregionalnej, wpisz nr 181 i kliknij okienko "Wybierz";
- możesz zagłosować również na dowolny projekt z puli ogólnowojewódzkiej lub przejść dalej;
- wpisz swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu komórkowego, na który dostaniesz kod potwierdzający głosowanie, będzie on potrzebny w kolejnym kroku; wpisz miejscowość, w której mieszkasz, zaznacz, czy jesteś osobą pełnoletnią (osoby niepełnoletnie również mogą głosować podając dane swojego opiekuna prawnego), a na końcu zaznacz okienko potwierdzając, że mieszkasz na Mazowszu;
- wpisz otrzymany kod SMS;
- Gotowe! Zagłosowałeś w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.

Pamiętajcie, że aż 3 osoby mogą zagłosować podając ten sam numer telefonu. Wspólnie możemy uratować czyjeś życie lub zdrowie.

Poniżej krótki film instruktażowy, w jaki sposób szybko oddać swój głos.

TM
11 listopada 2020, godz. 15:48
#Miasto #Inwestycje

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry