bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rekordowe zainteresowanie drogowym przetargiem

O budowę odcinka Wspólna-Marsa-Saturna ubiega się 13 firm.

Jedną z największych przyszłorocznych inwestycji jest budowa ciągu ulic, które połączą ulicę Wspólną z ulicą Stawową.

- Obecnie jest to klasyczna gruntówka, z której korzystają m.in. rodzice dzieci uczących się w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym oraz uczestnicy zajęć sportowych i kulturalnych. Cieszę się, że po zakończeniu inwestycji będą poruszać się tak samo dobrą drogą jak niedawno wyremontowana Główna – mówi Marcin Brzeziński, radny miasta.

Dzisiaj otworzyliśmy oferty w przetargu. O zamówienie rywalizuje aż 13 firm. Wszystkie oferty mieszczą się w miejskim kosztorysie, wynoszącym 8,44 mln zł. Najtańsza z nich opiewa na niecałe 4 mln zł, najdroższa na 6,5 mln zł. Wszystkie firmy zadeklarowały udzielenie 72-miesięcznej gwarancji i rękojmi. Dział zamówień publicznych rozpocznie teraz sprawdzanie ofert. Po wybraniu zwycięskiego podmiotu, roboty powinny ruszyć na początku przyszłego roku.

- Zamierzamy wybudować na tym odcinku kanalizację deszczową, nową jezdnię, chodnik, a także drogę rowerową. Staramy się o dofinansowania do tej inwestycji z różnych źródeł: unijnych i rządowych – zaznacza Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

 

TM
20 listopada 2020, godz. 15:16
#Miasto #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry