bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zielone światło od MZDW

Zgoda na rozpoczęcie projektowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Głównej z DW 631.

Zbliża się termin oddania wiaduktu nad obwodnicą, łączącego ulicę Główną z ulicą Dworkową. Żeby przejechać taką drogę, niezbędne będzie przecięcie ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 631. Latem władze naszego miasta rozpoczęły rozmowy na temat zainstalowania na tym skrzyżowaniu tymczasowej sygnalizacji świetlnej (do czasu kompleksowej przebudowy drogi). 10 września do Mazowieckiego Zarządcy Dróg Wojewódzkich (MZDW) trafiło z Urzędu Miasta pismo w tej sprawie. W październiku głos zabrali również radni: wojewódzcy i powiatowi, pisząc interpelację do marszałka Adama Struzika.

Na początku grudnia ratusz otrzymał z MZDW pismo, w którym znalazły się dobre wieści.

„Biorąc pod uwagę przebieg rozmów jakie były prowadzone ww. sprawie pomiędzy przedstawicielami MZDW w Warszawie i Miasta Marki zarządca drogi stwierdza, iż wyraża zgodę na podjęcie czynności związanych z zaprojektowaniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 631 z ul. Główną i Dworkową (…), która będzie funkcjonować tymczasowo do realizacji rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 631” – czytamy w piśmie od MZDW.

- Czyli – mówiąc zwięźle – zapaliło się zielone światło do zaprojektowania, a następnie wykonania sygnalizacji – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

TM
8 grudnia 2020, godz. 14:13
#Miasto #Inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry