bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dla osób z niepełnosprawnościami

Utworzyliśmy specjalny pokój, w którym nasi pracownicy obsłużą mieszkańców ze szczególnymi potrzebami.

Są wśród nas i chcą załatwiać sprawy tak samo jak my. Mowa o osobach z niepełnosprawnościami. Wbrew pozorom, nie jest to wąska grupa. Prawne potwierdzenie niepełnosprawności w naszym kraju ma około 3 mln osób. To oficjalne statystyki. Szacunki mówią, że jest to dużo liczniejsza grupa licząca od 4 do 7 mln osób.

Takie osoby również mieszkają w naszym mieście. Z myślą o nich, ale także o osobach ze specjalnymi potrzebami (osoby starsze, kobiety w ciąży czy z dziecięcym wózkiem), uruchomiliśmy specjalny pokój (nr 9), w którym będą obsługiwani przez naszych pracowników. Znajduje się on na parterze budynku – od strony parkingu/kościoła.

Nieprzypadkowo wybraliśmy taką lokalizację. Po pierwsze, blisko znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Po drugie, wejście od strony parkingu/kościoła dysponuje podjazdem, umożliwiającym dotarcie do ratusza osobom na wózku, z wózkiem dziecięcym czy o kulach.

Pokój nr 9 jest wyposażony w:

  • poszerzone drzwi (umożliwiające wjazd wózków),
  • biurko z obniżanym/podnoszonym blatem,
  • lupę dla osób słabowidzących,
  • ramki podpisowe,
  • komputer z kamerą i słuchawkami, które umożliwią komunikację z osobami posługującymi się językiem migowym PJM.

Dzięki temu ostatniemu rozwiązaniu możemy skorzystać z pomocy tłumacza online. Nasz mieszkaniec będzie komunikował się z tłumaczem za pośrednictwem języka migowego i obrazu przesyłanego przez komputer, natomiast nasz pracownik będzie słyszał tłumaczenie jego przekazu w słuchawkach. Załatwienie sprawy osoby ze szczególnymi potrzebami stanie się prostsze.

- Takie stanowiska tłumacza języka migowego uruchomimy również w Centrum Aktywności Fabryczna 3 oraz Wydziale Podatku i Opłat przy Lisa-Kuli 3a – zaznacza Anna Marchlik, sekretarz miasta.

 

TM
5 stycznia 2021, godz. 09:57
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry