bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Równanie dróg gruntowych

Musimy poczekać na poprawę warunków pogodowych.

Na wiosnę rozpoczynamy równanie dróg gruntowych. W naszym mieście liczą one około 75 km. Po zimie ogromna większość z nich będzie nadawać się do poprawy. I tak też będziemy robić, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Aby równiarki mogły skutecznie wyrównać grunt, potrzebne jest jednak jego rozmrożenie i wyschnięcie. Obecnie wykonywanie równań nie przyniosłoby żadnego efektu.

- W tym okresie żadna naprawa (czy to w postaci równania, czy też dosypywania kruszywa) nie będzie skuteczna oraz długotrwała. Równanie przyczyni się tylko do pogłębienia problemu (powstanie kolein i błota), a wsypane w błoto kruszywo bardzo szybko zmiesza się z niestabilnym gruntem oraz nie uzyskamy odpowiednich parametrów zagęszczenia. Wówczas problem szybko powróci. Czekamy więc na poprawę warunków pogodowych, aby pilnie z nadejściem wiosny dokonać niezbędnych napraw – tłumaczy Mariusz Lis, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg.

Prosimy więc kierowców i pieszych o wyrozumiałość i cierpliwość. Przetarg na wykonanie równań został ogłoszony i czekamy na oferty wykonawców.  

Naprawy są natomiast już wykonywane na drogach asfaltowych. Przy pomocy specjalnej mieszanki „na zimno” realizują je pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. 

- Zdajemy sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem jest budowa nowych dróg asfaltowych. Po realizacji olbrzymich i niezbędnych inwestycji oświatowych uwagę koncentrujemy na przebudowie dróg lokalnych. W ubiegłym roku wdrożyliśmy pilotaż tego przedsięwzięcia. Ułożyliśmy nakładki asfaltowe przy Pomorskiej, Skowroniej, Nałkowskiej i Kurpińskiego. W tym roku ogłosimy przetarg na wykonanie kolejnych nakładek – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

W tym roku rozpocznie się też przebudowa połączenia między ulicami Wspólną i Stawową (wzdłuż Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego). Przetarg na wykonanie robót wygrała firma Strabag. Planujemy również ogłoszenie przetargu na Wczasową i Wenecką. Jeśli otrzymamy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, będziemy mogli się również zabrać za Koszalińską, Słupecką, Sadową, Kołobrzeską i Kościelną. Nasze miasto też szykuje postępowania w partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) na kompleksową realizację: Lisa-Kuli, Granicznej, Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej oraz Mickiewicza.

TM
22 lutego 2021, godz. 11:00
#Miasto #Inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry