bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Deklaracje odpadowe bez pomyłek

Podpowiadamy, jak uniknąć błędów

Od 1 maja do 29 czerwca po raz drugi będziemy składać deklaracje odpadowe w nowym systemie rozliczeń, opartym o zużycie wody. Weryfikując ubiegłoroczne, możemy Państwu podpowiedzieć, jakich błędów uniknąć przy ich ponownym wypełnianiu.

– Dla Państwa będzie to oszczędność czasu – nie musimy Wam zawracać głowy: prosić o korekty i wyjaśnienia. Dla nas – ułatwienie przy wprowadzaniu deklaracji do systemu – zachęca Marta Hauszyld, naczelnik Wydziału Podatków i Opłat

A zatem do rzeczy!

Szanowni Państwo,

  1. Jeśli wybieracie okres zużycia wody, który stanowi podstawę do wyliczenia opłaty, pamiętajcie, że musi to być minimum 81 NASTĘPUJĄCYCH po sobie dni. Nie można zastosować rozdzielonych okresów np. ze stycznia, lipca i listopada. Pamiętajcie też, że do deklaracji nie może wejść czas, w którym nie było zużycia wody.
  2. Nie zapomnijcie do deklaracji odpadowej dołączyć wykazu z Wodociągu Mareckiego lub faktur za okres co najmniej 81 następujących po sobie dni. Jeśli tego zabraknie, będziemy wzywać Państwa do uzupełnienia danych. Szkoda Państwa czasu.
  3. Jeśli składacie deklarację wraz z wykazem o okresie i ilości zużytej wody otrzymanym z Wodociągu Mareckiego, koniecznie zaznaczcie na nim wybrany okres. Najlepiej pod spodem na zaświadczeniu dopiszcie jedno zdanie (wybieram okres od.... do....) z podpisem.
  4. Jeśli wypełniliście, obliczyliście opłatę i złożyliście deklarację odpadową,  nie czekajcie na fakturę/potwierdzenie z urzędu. Kwotę, którą obliczyliście, wpłacacie na swój indywidualny rachunek (jeśli go jeszcze nie macie – prosimy zerknąć na punkt 6).
  5. Drobiazg, ale ważny. Jeśli już jesteście w naszym systemie odpadowym, w tym roku jako datę złożenia deklaracji wpisujecie 1 maja. Jeśli dopiero dołączacie do niego – datę zamieszkania w Markach
  6.  A skoro jesteście nowymi mieszkańcami, złożyliście deklarację i jeszcze nie otrzymaliście indywidualnego numeru konta – opłatę za odpady wpłacacie na ogólny rachunek urzędu (91 8015 0004 0195 6412 2021 0001) . Nie czekajcie do nadania numeru – nie chcemy naliczać odsetek za zwłokę
  7. Pamiętajcie, że deklarację składają tylko właściciele nieruchomości, a nie osoba, która jest uwidoczniona na fakturze lub wykazie Wodociągu Mareckiego.
  8. Pamiętajcie również o końcowych podpisach na deklaracji. Muszą je złożyć wszystkie osoby, które są uwidocznione na deklaracji. Niestety, zgodnie z prawem jeden podpis (jeśli jest więcej właścicieli) nie wystarczy.
  9. Nie zanoście deklaracji odpadowej do Wodociągu Mareckiego. Miejska spółka dostarcza mieszkańcom jedynie potrzebne dane do deklaracji. Deklaracje zaś będziemy przyjmować w Wydziale Podatków i Opłat (Lisa-Kuli 3a). Nie wpłacajcie też opłat za śmieci na konto Wodociągu Mareckiego.

Zobaczcie też - deklaracje odpadowe w pytaniach i odpowiedziach

Formularze deklaracji w załącznikach pod tekstem

WPIO, TM
30 kwietnia 2021, godz. 10:38
#Nowy system odpadowy #Środowisko #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry