bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zarezerwuj przez internet wizytę w urzędzie

Chcesz się zameldować? Potrzebujesz nowy dowód? Jeśli planujesz to załatwić osobiście w ratuszu, skorzystaj z najnowszego rozwiązania.

Nasi mieszkańcy zgłaszali postulat wprowadzenia elektronicznej rezerwacji wizyty w naszym urzędzie. Spodobał nam się ten pomysł, dlatego w ubiegłym miesiącu wprowadziliśmy go w życie. Od 26 kwietnia ruszył pilotaż internetowego systemu. Od tego dnia można zacząć rezerwować wizyty w Wydziale Spraw Obywatelskich.

– To tu załatwiamy sprawy związane z wydaniem dowodów osobistych, meldunkiem czy kwestiami wyborczymi – mówi Anna Stefańska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

Od maja można natomiast rezerwować wizyty w Wydziale Podatków i Opłat.

Jak działa system? To proste. Pierwszym krokiem jest wejście na stronę rezerwacja.marki.pl. Najpierw wybieramy wydział, w którym chcemy załatwić sprawę. Następnie, po prawej stronie ekranu, wybieramy usługę, która nas interesuje. Klikamy na odpowiednią ikonkę i przechodzimy do rezerwacji terminu wizyty. Zaznaczamy najpierw datę, a następnie godzinę wizyty w ratuszu.

– Rezerwacji dokonujemy najpóźniej „dzień przed”, natomiast najwcześniej – „na dwa tygodnie przed” planowaną wizytą – dodaje Anna Marchlik, sekretarz miasta.

Następnie wpisujemy imię i nazwisko, podajemy adres e-mail i dodajemy wyświetlany u dołu kod CAPTCHA. Po zarezerwowaniu wizyty mieszkaniec otrzymuje na adres poczty elektronicznej informację o terminie i godzinie spotkania, informację RODO oraz dwa przyciski „potwierdź swoją wizytę” i „odwołaj swoją wizytę”. Prosimy, by w ciągu 30 minut potwierdzić wizytę. Jeśli tego mieszkaniec nie zrobi, termin przepadnie. Po potwierdzeniu wizyty interesant otrzyma kod PIN – to ważne, żeby o nim nie zapomnieć. Po przyjściu do urzędu wybiera na biletomacie ikonę „rezerwacja internetowa”, wpisuje PIN i drukuje bilet. Odpowiedni pracownik zaprosi go wówczas do wydziału, by załatwić sprawę. Z racji tego, że nadal wiele osób korzysta z telefonu, by umówić się w urzędzie, na każdą godzinę będzie mógł się zarejestrować internetowo jeden interesant. Będzie on zapraszany do załatwienia sprawy z pierwszeństwem przed osobami, które pojawiły się bez takiej rezerwacji.

– Liczymy, że to internetowe rozwiązanie przypadnie Państwu do gustu – mówi Anna Marchlik.

TM
11 maja 2021, godz. 09:52
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry