bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Skrzyżowanie Głównej z DW631 do modernizacji

Zostanie opracowany projekt przebydowy skrzyżowania ul. Głównej z drogą wojewódzką 631 Warszawa-Zegrze.

W Starostwie Powiatowym w Wołominie odbyło się spotkanie samorządowców w sprawie opracowania projektu przebudowy drogi wojewódzkiej 631 biegnącej z Warszawy do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Podczas spotkania burmistrz Jacek Orych zaprezentował koncepcję przebudowy skrzyżowania trasy z ulicą Główną w Markach przygotowaną przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego mareckiego ratusza. Przedstawiono 2 warianty przebudowy: rondo oraz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Oba warianty przewidują przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerów w związku z planami budowy ścieżki rowerowej  wzdłuż trasy obwodnicy i na Zieleńcu.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzki przygotowuje dokumentację do ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu drogi nr 631 od ronda na granicy Ząbek i Zielonki do Nowego Dworu Mazowieckiego. Spotkanie w Wołominie miało na celu wypracowanie stanowiska samorządowców z powiatów wołomińskiego i legionowskiego na temat postulowanych rozwiązań komunikacyjnych na projektowanej trasie.

Modernizacja drogi wojewódzkiej ma się odbywać etapami. W pierwszej kolejności wykonane zostaną tzw. miejsca krytyczne – skrzyżowania, odcinki o słabej widoczności oraz miejsca, w których często dochodzi do kolizji drogowych. Jako jedno z takich miejsc zostanie zgłoszone właśnie skrzyżowanie z ulicą Główną. Jednocześnie władze powiatu wołomińskiego zaprojektują ulicę Dworkową w Kobyłce, która jest przedłużeniem ulicy Głównej po przecięciu drogi wojewódzkiej. Kolejne spotkanie w tej sprawie zaplanowane jest 23 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie.

PP
21 marca 2016, godz. 14:18
#Inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry