bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rekord Wodociągu Mareckiego

Dwie stacje uzdatniania wody wyprodukowały ponad 7,4 tys. m. sześc. wody

W sobotę Wodociąg Marecki wtłoczył do sieci rekordową ilość wody w swojej historii. Do Marek popłynęło 7407 m. sześc. Poprzedni rekord pochodził z czerwca 2019 r. Wówczas do sieci wodociągowej trafiło 7284 tys. m. sześc., a mieszkańcy zwracali uwagę na spadek ciśnienia wody. Mimo gigantycznego zapotrzebowania w ostatni weekend (upały), taka historia już się nie powtórzyła.

„Dzisiaj jesteśmy w o niebo lepszej sytuacji niż dwa lata temu. Od lutego 2020 r. działa bowiem Stacja Uzdatniania Wody nr 2, wybudowana na Czarnej Strudze. Gdyby jej nie było, Stacja Uzdatniania Wody nr 1 (przy ul. Żeromskiego) miałaby ogromne problemy z zapewnieniem właściwego poziomu dostaw – tak naprawdę musiałaby się posiłkować zapasami zgromadzonymi w zbiornikach retencyjnych. Tymczasem miasto rośnie jak na drożdżach, odbiorców przybywa, dlatego budowa SUW2 była niezbędna. W upalne dni oba SUWy dają sobie świetnie radę!” – czytamy na profilu FB Wodociągu Mareckiego.

Budowę SUW2 wsparła finansowo Unia Europejska z Funduszu Spójności. Dzięki pieniądzom z UE Wodociąg Marecki rozbudował praktycznie od zera sieć kanalizacji sanitarnej. W sumie miejskiej firmie udało się do tej pory zdobyć około 107 mln zł pomocy z Brukseli.

Wodociąg Marecki
21 czerwca 2021, godz. 11:32
#Miasto #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje #Wodociąg Marecki

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry