bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Weekendowa moc atrakcji dla dzieci

Biblioteka zaprasza m.in. na spektakl, spotkanie z piratami i quiz

Biblioteka Publiczna Miasta Marki dołącza do wakacyjnych weekendowych spotkań w parku Braci Briggsów.  W godz. 13:30 - 14:15 Biblioteka Miejska z teatrem Maska z Krakowa zaprasza na przedstawienie "Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości". Przedstawienie opowiada historię Skrzata , który jest pochłonięty literaturą do tego stopnia, że niemal nie zauważa prawdziwego świata. Kiedy Sowa kradnie cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym „symbolem mądrości”, Skrzat postanawia go odzyskać. Wyrusza na prawdziwą przygodę. Na swojej drodze spotyka Biedronka Donka, tajnego agenta, który próbuje rozwikłać zagadkę książek znikających w całym Królestwie. Donek nie czyta, ma słabą wyobraźnię, nie potrafi logicznie myśleć, więc pomoc mądrego Skrzata okazuje się niezbędna.  Jeśli ciekawią Was dalsze perypetie Donka, Sowy i Skrzata, zapraszamy w sobotę 10 lipca do parku.

Po spektaklu  o godz. 14:30 rozpocznie się „Spotkanie z piratami”. Dzieci, które wcielą się w role małych piratów, mogą wziąć udział w konkursie plastycznym, zatytułowanym „Moja piracka bandera”. Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród będzie miało miejsce pod kod koniec morskiej przygody.

Zanim Wilki Morskie wypłyną na pełne morze, należy sprawdzić ich wiedzę - zapraszamy do quizu pirackiego. Pytania ukryte są w balonach, należy przebić wybrany balon i odpowiedzieć poprawnie na pytanie. Piratów czeka również przeciąganie liny, rzucanie do celu oraz bitwa morska. Morską przygodę zakończy pokaz wielkich baniek mydlanych.

Natomiast 11 lipca zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat do zapisywania się do biblioteki i wzięcia udziału w akcji „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Każde z tych dzieci, biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą – książkę  „Pierwsze czytanki dla…”, kartę małego czytelnika, oraz torbę z logo naszej biblioteki. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 10 i 11 lipca do parku i do bibliotecznego namiotu.

 

Biblioteka Publiczna
6 lipca 2021, godz. 15:35
#Miasto #Biblioteka Publiczna

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry